ВМС РФ грубо порушили Статут ООН, Конвенцію ООН із морського права та інші норми міжнародного права, зазначили дипломати.

Українська сторона рішуче засуджує провокативні дії країни-агресора Росії у Чорному морі щодо турецького суховантажу Сукру Окан, що прямував до порту Ізмаїл у Одеській області. Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у понеділок, 14 серпня.

“ВМС РФ грубо порушили Статут ООН, Конвенцію ООН із морського права та інші норми міжнародного права. Такі дії стали черговим прикладом цілеспрямованої політики Росії щодо створення загроз свободі навігації та безпеці торговельного мореплавства в Чорному морі”, – вказано у заяві.

Україна висловила підтримку і солідарність із Туреччиною як зі стратегічним партнером і закликала міжнародну спільноту вжити рішучих заходів для запобігання діям РФ, що перешкоджають мирному проходженню суден у Чорному морі.

Дипломати зазначили, що Росія має бути позбавлена можливості блокувати міжнародні маршрути в Чорному морі, зокрема до українських морських портів

“У цьому зв’язку Україна закликає партнерів посилити зусилля задля збереження функціонування Чорноморської зернової ініціативи, яка відіграє ключову роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки”, – додали у МЗС.

Нагадаємо, напередодні російські вояки зупинили у Чорному морі іноземне судно Сукра Окан. Для цього вони відкрили попереджувальний вогонь. Після чого з борту корабля Васілій Биков було піднято вертоліт з групою військових, які потім висадились на судно та перевірили його.

Після цього в Офісі президента заявили про акт піратства з боку Росії.

КОНСТАНТИН КАТЫШЕВ. ua.korrespondent.net

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.