Фракція «Самопоміч» у Київській міській раді оголосила про саморозпуск. За словами очільника фракція Сергія Гусовського, це сталося через конфлікт усередині партії, який розгорівся ще 6 вересня через нібито привласнення його соратником Марченком 12 ділянок землі. У партії «Самопоміч» заявили, що рішення про саморозпуск є свідченням «кругової поруки» членів фракції. Гусовський же називає всі звинувачення керівництва партії абсурдними. Політичні експерти переконані, що очільник фракції «Самопоміч» у Київраді та його соратники так просто з політики не підуть.

Фракція «Самопоміч» Київської міської ради на загальних зборах оголосила про саморозпуск. 18 із 19 присутніх на засіданні депутатів проголосували «за». Депутати мають намір створити депутатську групу й продовжити роботу в Київраді.

Сьогодні ми припинили діяльність фракції "Об'єднання "Самопоміч" в Київській міській раді VIII скликання. Це рішення…

Опубліковано Сергієм Гусовським Вівторок, 11 вересня 2018 р.

Причиною такого рішення голова фракції Сергій Гусовський називає скандал всередині партії. Керівництво «Самопомочі» звинуватило фракцію в лояльності до її члена Романа Марченка, якого звинуватили в корупційних схемах.

У партії «Самопоміч» заявили, що рішення про саморозпуск – свідчення «кругової поруки».

Фракція «Самопомочі» у Київраді саморозпустилась

Фракція «Самопомочі» у Київраді саморозпустилась. У депутатів був вибір – засудити корупційну аферу свого колеги, яку виявило внутрішньопартійне розслідування, або ж обрати кругову поруку. Сміливості, на жаль, не вистачило. Після такого саморозпуск – це, мабуть, єдиний вихід. Розпочинаємо процедуру відкликання всіх депутатів, які голосували за корупційне рішення. Матеріали розслідування передаємо у НАБУ і НАЗК. Суть викритої афери – у відео.

Опубліковано Об'єднання "Самопоміч" Вівторок, 11 вересня 2018 р.

«У депутатів був вибір – засудити корупційну аферу свого колеги, яку виявило внутрішньопартійне розслідування, або ж обрати кругову поруку. Сміливості, на жаль, не вистачило. Після такого саморозпуск – це, мабуть, єдиний вихід», – заявили в партії.

Конфлікт всередині партії

Скандал в «Об’єднанні Самопоміч» спалахнув 6 вересня. Керівництво виключило з партії чотирьох депутатів Київської міської ради. В тому числі і голову фракції Гусовського. Щодо Марченка виконавчий комітет «Самопомочі» почав процедуру відкликання за народною ініціативою. Таке рішення в партії пояснюють тим, що виключені депутати підтримали рішення Київради про виділення родичам Марченка земельних ділянок у Києві, пояснила віце-спікер Верховної Ради та голова Київської міської партійної організації «Самопомочі» Оксана Сироїд.

Легко бути принциповим на словах. Значно важче, коли це стосується своїх. Свого часу Президент Порошенко, призначаючи…

Опубліковано Андрій Садовий Вівторок, 11 вересня 2018 р.

Марченка в партії звинуватили у використанні службового становища для реалізації «ймовірно, корупційних схем із земельними ділянками в Києві».

«Якщо людина використовує свій статус і посаду для того, щоб здобувати персональну вигоду.., все це свідчить про недоброчесність і недобросовісність цієї людини. Якщо депутати фракції це покривають, то це підтверджує і їхню недоброчесність також. Для «Самопомочі» доброчесність була, є і залишається основною цінністю нашої політичної сили. Тому не було, немає і не буде у нас місця для людей, які беруть участь у корупції або покривають її», – зазначає Сироїд.

Внутрішнє розслідування партії свідчить про те, що Марченко та його родина начебто незаконно привласнили 12 ділянок землі в Києві загальною площею 1,4 гектара.

Дарницький депутат від «Самопомічі» Роман Марченко незаконно заволодів 14 земельними ділянками у…

Опубліковано Дарницький найкращий район – Дарниця.org Вівторок, 11 вересня 2018 р.

Всі виявлені документи «Самопоміч» планує передати в НАЗК та НАБУ.

Позиція фракції Київради

Гусовський заявив, що всі ці звинувачення є «спробою розправи з незручною київською командою». Всі заяви керівництва партії він називає абсурдними.

«Що сталося з «Самопоміччю»? Усе просто: страх навіть потенційної конкуренції засліпив очі керівникам партії. Андрій Садовий казав: «у політиці ти або раб, або ворог». Для київської команди це неприйнятно», – зазначив Гусовський.

Такої ж позиції притримується і сам Марченко. Він спростував свою причетність до корупційних схем, а звинувачення на свою адресу назвав маніпуляціями. Марченко зазначив, що процедуру приватизації ділянок він почав ще у 2006 році. І всі його дії були цілком законними. Більше того, депутат пообіцяв подати позов проти керівництва партії про захист честі й гідності.

Що далі?

«Самопоміч» – це не перша і не остання партія, яка переживає таку кризу, запевняє політичний консультант Микола Волгов. Він переконаний, що про смерть «Самопомочі» заявляти завчасно.

«Як би там не було, партія буде існувати. Питання в її майбутньому, чи буде вона парламентською партією», – зазначив Волгов у коментарі Радіо Свобода.

Що ж стосується Гусовського та його соратників, експерт переконаний, що вони будуть створювати власний локальний київський проект. Де-факто, вони позбулися лише бренду, каже Волгов.

«У пана Гусовського є мерські амбіції, що стосується Києва, і є певний багаж, певна репутація і все ж таки є певні організаційні і фінансові можливості», – зазначає Волгов.

Його підтримує і політичний консультант Петро Охотін. Він каже, що тепер у Києві з’являється нова політична сила, яка вже зараз почне свою гру.

«До парламентських виборів 2019 року команда Сергія Гусовського зможе активно претендувати на ряд округів у парламенті (при збереженні змішаної системи), а в 2020 році мають шанси виставити кандидата в мери», – зазначає Охотін.

Учорашні чутки про те, що фракція Об'єднання "Самопоміч" у Київраді припиняє своє існування підтвердилися. У зборах…

Опубліковано Petro Okhotin Вівторок, 11 вересня 2018 р.

Він переконаний, що від скандалу, який розгорівся в партії, її лідер Садовий програє. А от народні депутати «Самопомочі» в парламенті та опоненти мера Львова, які боялися його об’єднання з головою партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком, виграють.

«Андрій Садовий повторює долю колишнього лідера ВО «Свобода» Ярослава Андрушківа, який програв внутрішньопартійну боротьбу Олегу Тягнибоку, що зміг свого часу пройти в парламент і навчився робити політику в Києві», – вважає Охотін.

За його словами, після того, як суперечки всередині партії оголилися, вона стала токсичною.

Фактично «Самопоміч» втратила Київ, зазначає голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ»​ Сергій Биков, а це було одне з міст, яке забезпечувало перемогу партії в парламентських виборах. Що ж стосується Гусовського та його соратників, експерт каже, що вони долучаться до якогось великого політичного проекту або створять власну київську партію.

«Але створення власного політичного проекту сьогодні не є перспективним для пана Гусовського та його соратників, оскільки досить замало часу для проведення ефективної роботи та розвитку цієї політичної організації навіть у місті Києві, не кажучи вже про розвиток політичної організації для участі у парламентських виборах», – зазначає Биков.

«Самопоміч» була другою за чисельністю фракцією Київської міської ради і налічувала 22 депутати.

Тетяна Попова. Радіо Свобода

 

 

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *