Це літо принесе суттєві зрушення, як на фронті, так і у світовому геополітичному співтоваристві.

Про це під час ефіру на i-ua.tv розповів політтехнолог Микола Волгов.

«Інформацію про вступ України до НАТО без окупованих територій, не треба сприймати, як доконаний факт. Це лише одна з версій того, як може бути. Також це може бути тестуванням суспільної думки. Адже війна — досить дорога справа, не всі хочуть в неї вкладатися. Багато хто зацікавлений в тому, щоб західні компанії повернулися в рф, можна купувати російські енергоносії. На Заході лише добре декларують цінності. А вже воювати за них — інша справа. Це така спроба та завуальована пропозиція, чи пристане на неї Україна, чи ні. Адже відбуваються певні торги», — каже експерт.

Він нагадав, що останнім часом був парад мирних ініціатив. Починаючи від так званого китайського мирного плану і завершуючи планом Папи Римського та екзотикою з африканського континенту.

“Тому це літо принесе суттєві зрушення, як на фронті, так і у світовому геополітичному співтоваристві. Ручку, якою буде писатися пропозиція вступу України до НАТО, піднесуть сили оборони України. Ситуація на театрі військових дій буде диктувати те, що нам буде запропоновано. Це буде ситуативно. Тому і тестуються всі так звані мирні плани та пропозиції”, — каже експерт.

Він зазначив, що Україна не має переставати говорити про свої потреби.

«Нам передають F16, хоча все починалося з волання закрити небо. Однак, нам казали, що це неможливо. А ті, хто зараз допомагає нам зброєю, чекали, коли Україна повалиться і вони буть налагоджувати контакти з окупаційною адміністрацією в країні. Тому ми будемо бачити в ЗМІ ще інші сценарії вступу України до НАТО. Також будуть пропонувати вийти на певні кордони зараз, потім підписати понятійну угоду — ані миру, ані війни. Проте буде зменшення ситуації бойових дій. Така ж ситуація, як з АТО в 2014 році, коли підписали мінські домовленості. Однак не треба сходити з дистанції. Наша мета — кордони 1991 року. Тільки український солдат зі зброєю в руці буде писати на саміту країн НАТО бачення України», — каже М. Волгов.

При цьому він зауважив, що не треба забувати про умови вступу до НАТО, які має виконати Україна.

«Вони торкаються і стандартів демократії і корупції. Не може бути ефективною військова система, якщо вона спирається на неефективний владний чи економічний базис. Тому не треба очікувати, що нас одразу візьмуть до НАТО після виходу України на кордони 1991 року. Якщо ж говорити про геополітичні речі, то потрібно лупати скелю — продовжувати рейди до областей рф, підтримувати сепаратиські рухи в рф, продовження санкційного тиску та не дати можливості зняти будь-які санкції. Наша мета — дезінтеграція рф. Якщо на її уламках постануть інші держави з іншою філософією та баченням свого розвитку — це змінить віковий тиск та загрози для України», — каже політтехнолог.

Він підкреслив, що це не питання 1−2 років. Проте це стратегічна державна мета.

«Добре б було, щоб після зміни влади ми продовжили тиснути на рф та розхитувати та підпилювати стілець, на якому сидить москва. Тому все одно ми досягнемо цієї мети, бо це питання нашої нацбезпеки», — резюмує М. Волгов.

i-ua.tv

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.