Існує сценарій, за яким лідера проросійського руху “Український вибір”, екс-голову Адміністрації президента Віктора Медведчука готують у президенти
Про це заявив відомий український громадський діяч, журналіст та публіцист Віталій Портников в ефірі Еспресо.TV.

“Якщо не вдастся зберегти державотворчий курс і якщо популістські сили (при цьому не має значення, хто їх персоніфікуватиме) переможуть на президентських виборах 2019 року, то 2021 року президентом України стане Віктор Медведчук”, – зазначив він.

Не виключено, що таке призначення, додав Портников, відбудеться навіть не в результаті виборів:

“Можливо, він вже буде прем’єром в “Уряді національної єдності”. Можливо президент піде у відставку за станом здоров’я, а він, як голова Верховної Ради (до речі, його дуже легко обрати на цю посаду) почне виконувати обов’язки. Ось вам і вся і історія. Дуже просто”.

Причому Портников вважає, що Медведчук вже активно готується до власного “президентства”.

“Ви бачили його інтерв’ю ВВС? Яке там кредо заявлено? “Я – український політик”, “я – патріот своєї країни”, “я роблю все, що можу для своєї країни”, “Ну, так. Я можу розмовляти з Порошенком і Путіним. Можу, але не хочу”… Там були пояснення, що він діє “тільки в інтересах України”, “в інтересах власної держави”. Але справа не в цьому, а в тому що він дає концептуальні інтерв’ю світовим засобам інформації. ВВС це ж велика корпорація, а Медведчук – це ньюзмейкер”, – додав Портников.

Таким чином, зазначив журналіст, українське суспільство 2019 року може “поховати” свої шанси на краще життя й Україна як держава буде відкинута у своєму розвитку на 50-70 років. І це при тому, що якась частина виїде, а ще якась гинутиме й намагатиметься врятувати ситуацію.

Також він змалював, яким чином Росія та агенти її впливу можуть привести Медведчука на посаду №1 у країні.

Для цього, зауважив Портников, для участі у президентських виборах-2019 можуть розкрутити якусь нову, досі маловідому фігуру. Для цього досить, за його словами, 3-х місяців.

“Уся соціологія, усі рейтинги не мають жодного значення, коли починаються такі процеси… Про персоналії я не хочу говорити”, – наголосив публіцист.

Справа тут, на думку Портникова, не в персоналіях тих (того), хто допоможе Медведчуку, а в тій політтехнології, котра ними застосовуватиметься.

На уточнююче запитання, чи мова йде про Юлію Тимошенко, журналіст відповів:

“Тимошенко, це ще не найгірший варіант”.

Натомість, як він попереджає, ситуація розгортатиметься наступним чином:

“Перемагають популістські сили. Не будемо їх зараз персоніфікувати. Лідери цих популістських сил говоритимуть теж саме, що вони говорять зараз: що потрібно домовлятися (з Путіним, – ред.), що Захід не може нам допомогти, він тільки висуває нам умови, що нам потрібно припиняти війну з Росією і що ця війна не припинялася, тому що українська влада не хотіла її припиняти, тому що вона на ній “збагачувалася”, а насправді можна про все домовитися.

Лідери цих популістських сил їдуть до Москви. Чи президент Путін приїздить сюди… Бувають різні варіанти. Усі розмови наших патріотів, що українці “ніколи не вже не помиряться з Росією”, бо будуть пам’ятати про своїх загиблих, про все інше – за рік це все можна зробити. Не треба ілюзій. За рік буквально. Як тільки домовляться про те, що буде “мир”.

У залежності від того, як буде зформовано український парламент, “мир” може бути різних сценаріїв.

Перший сценарій миру – це те, що створюється там така собі Боснія. Під іноземним керівництвом. В яку Україна ніколи не матиме доступу.

Другий – Україна погоджується з Мінськими угодами і надає їм (окупованим територіям, – ред.) фактичну автономію, яка там записана. І з поширенням цієї автономії на інші так звані російськомовні регіони.

Після цього буде поставлено питання, що на парламентських виборах 2019 року ці виборці (з ОРДЛО, – ред.) не мали можливості голосувати, а вже питання їхньої інтеграції вирішено. І будуть проведені дочасні парламентські вибори. Скажімо, у 2020-2021 році, після яких вже проросійська політична опція змінить популістську повністю і буде мати більшість.

І тоді на президентських виборах, які будуть призначені новим парламентом, тому що він змістить цього популіста (якого оберуть навесні 2019 року, – ред.) як людину, яка не здатна достатньою мірою домовитися з Росією. Тоді будуть президентські вибори.

На них балатуватиметься одна кандидатура. Буде один кандидат, який буде підтриманий більшістю українського суспільства. А всі ініші кандидати – у вишитих сорочках – підставні. І вони кричатимуть, що готові воювати з Росією до останнього українця, і всі будуть над ними сміятися. Тому що реальний народний висуванець, герой, кумир, людина, яка домовилася з Путіним і про полонених, і про інтеграцію, і про все інше, він матиме абсолютну підтримку громадян. Це людина, яку ще 2004 року було обрано в Кремлі в якості президента України”.

Як уточнив Портников, йдеться саме про Медведчука.

  • Чергові вибори глави Української держави пройдуть 31 березня 2019 року, тобто вже менше, ніж за 1 рік.
  • В ефірі Еспресо.TV про свій намір балотуватися на найвищу державну посаду у 2019 році вже заявили голова руху “Хвиля”, генерал-майор юстиції Віктор Чумак та лідер партії “Свобода” Олег Тягнибок.
  • Як наголосив Чумак, кілька опозиційних сил проведуть спільні праймеріз, на яких буде визначеного єдиного кандидата в президенти від опозиції. Тягнибок теж вважає, що праві сили мають висунути єдиного кандидата.
  • При цьому найвищі рейтинги симпатій виборців серед потенційних кандидатів мають чинний голова держави Петро Порошенко та голова політичної партії “Батьківщина”, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.
  • Однак, як вважає колишній голова Комітету виборців України (КВУ), нардеп Ігор Попов, наразі ані Порошенко, ані Тимошенко не готові впевнено перемогти на президентських виборах-2019.
Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.