Дієвим рецептом виправлення ситуації, що склалася, є пропаганда системи правосуддя, яка має здійснюватися через ЗМІ, — Павло Горбасенко.

Українська делегація взяла участь у міжнародній конференції на тему «Україна — Європа: діалог щодо правосуддя», яка відбулася у Страсбурзі, під час осінньої сесії Європарламенту. Народні депутати, представники суддівського корпусу, правозахисники та громадські активісти разом з евродепутатами обговорили найбільш гострі виклики, які стоять перед вітчизняною системою правосуддя.

Окрім вже традиційних для таких заходів питань щодо пошуку оптимальної моделі судової системи, запозичення закордонного досвіду у цій сфері та якісного законодавчого супроводу процесу, було наголошено і на тому, що одним зі стовпів успіху реформи має бути підвищення рівня довіри громадян до судів. Яка зараз здебільшого залежить від негативних стереотипів та кліше, які масово тиражуються та формують громадську думку.

Зокрема Павло Горбасенко, суддя Господарського суду Київської області, у своєму виступі акцентував саме на цьому: «Враховуючи негативну позицію ЗМІ щодо суддів та системи правосуддя України в цілому, яка поширюється у безапеляційному вигляді роками, авторитет судової влади зазнає все більших втрат. Дієвим рецептом виправлення ситуації, що склалася, є пропаганда системи правосуддя, яка має здійснюватися через ЗМІ. Інакше маємо ситуацію, коли людина, яка жодного разу не мала справу з судом України, має наперед визначене негативне ставлення».

Отже, питання відкриття інформаційного фронту у боротьбі за побудову дієвої та сучасної системи правосуддя стає вельми актуальним. А завдання перебороти негативні інформаційні тренди щодо вітчизняної Феміди — одним із ключових.

Але, незважаючи на існуючі проблеми, європейські партнери високо оцінили потенціал реалізації реформи сфери правосуддя в Україні.

Так, депутат Європарламенту Вітольд Ващічковський — польський політик, заступник міністра закордонних справ (2005-2008), заступник голови Бюро з питань національної безпеки (2008-2010) висловив повну підтримку України в її прагненні створити справедливу і незалежну судову систему.

«В Україні є всі умови для створення чесної, неупередженої системи судочинства, зокрема, навіть за цим столом є люди, які мають волю, бажання та професіоналізм провести необхідні реформи у сфері правосуддя», — зазначив європарламентар.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.