Раніше у Львівській політехніці, де працює мовознавиця, відмежувалися від її позиції щодо російськомовних військових, зауваживши, що ВНЗ «не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом».

У Львові студенти вийшли на мітинг з вимогою звільнити мовознавицю Ірину Фаріон із Національного університету «Львівська політехніка». Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

Серед учасників мітингу — студенти НУ «Львівська політехніка», ЛНУ Івана Франка, коледжу індустрії моди КНУКіМ та інші. Із собою вони принесли плакати «Фаріон — геть», «Ірина Фаріон ганьбить Україну».

«Ми вийшли на цей протест, щоб домогтися звільнення Ірини Фаріон з університету. Тому що мій батько військовий і я хвилююся за нього постійно. Коли викладач мого інституту каже такі огидні речі, про це не можна мовчати. Є предмети, які вона викладає у мене», — розповіла Суспільному Львів студентка НУ «Львівська політехніка» Софія з Кременчука.

До студентів вийшли представники Львівської політехніки та запросили їхніх мітингувальників до адміністрації.

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», 4 листопада на ютубі вийшло інтерв’ю журналістки Яніни Соколової з Іриною Фаріон, в якому мовознавиця сказала, що не може назвати українцями українських військових, якщо ті говорять російською. 

Після цього уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронців та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для перевірки висловлювань Фаріон. Омбудсман побачив у заяві ексдепутатки про російськомовних військовослужбовців «утиск та дискримінацію».

У Львівській політехніці, де працює Фаріон, відмежувалися від її слів, вказавши, що виш «не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом».

8 листопада Ірина Фаріон опублікувала лист від кримського студента, який підтримав її в питанні важливості української мови. Попри застереження користувачів, вона не приховала його імені.

13 листопада окупанти повідомили, що знайшли і затримали студента. Він начебто перебуває в «Центрі боротьби з екстремізмом» російського МВС. Вони оприлюднили відео з його «розкаянням», яке підписали «Щиро вам дякую, пани Фарион, вы нам очень помогли!». 

Цього ж дня уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Служби безпеки України щодо Ірини Фаріон за фактом розголошення конфіденційної інформації студента.

Постійна представниця президента у Криму Таміла Ташева також назвала злочином оприлюднення листа студента з окупованого півострова.

detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.