Вилучати паспорти зможуть у іноземців, які отримали документ у винятковому порядку.

У Литві троє депутатів-консерваторів розробили поправки до закону про громадянство. Він передбачає можливість позбавляти паспорта іноземців, які отримали документ у винятковому порядку і підтримують війну росії проти України.

Відповідна інформація стала відома з публікації видання Delfi.

Зміни до закону передбачають, що громадянин іншої держави, який отримав литовське громадянство як виняток, втрачає литовський паспорт, якщо його дії загрожують безпеці та інтересам литовської держави і якщо вони підтримують державу, яка загрожує безпеці Литви та інших країн.

За словами авторів, зміни ініціювали «з урахуванням поточної ситуації російської війни в Україні та загрози Литві, а також усьому регіону». 

На думку консерваторів, чинна правова норма, яка визначає підстави для втрати громадянства, не відповідає геополітичній ситуації.

Приводом для внесення поправок до закону про громадянство став виступ фігуристки Маргарити Дробязко, яка отримала литовський паспорт як виняток, і її чоловіка Повіласа Ванагаса на шоу в Сочі. Захід організувала дружина прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова — Тетяна Навка. Через це глава Литви Гітанас Науседа позбавив подружжя державної нагороди.

Нагадаємо, раніше Латвія припинила видачу віз росіянам.

Катерина Гранатова. chas.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.