Українці на чолі СРСР та українські солдати Радянської армії несуть відповідальність за придушення “Празької весни” 1968 року.

Про це заявив лідер Комуністичної партії Чехії Войтех Філіп – юрист, який приєднався до комуністів у 1983 році в розпал холодної війни, пише The Guardian.

“100% історії “Празької весни” фальсифіковані. Ніхто не напише, що вся ідея заснована на позиції проти Росії. Але політбюро СРСР в ті часи мало в складі лише одного чистого росіянина. І він голосував проти вторгнення. Лідер СРСР Леонід Брежнєв був з України. Більшість солдатів, які брали участь у вторгненні, були українцями”, – каже він.

За його словами, найбільше підтримували вторгнення в Чехословаччину лідери НДР, Польщі та Угорщини, які вважали “Празьку весну” загрозою для своїх режимів.

Лідер компартії також відкидає звинувачення в тому, що його політична сила виконує накази, які вона отримує від посольства Росії в Празі.

“Наш партнер в Росії – це Компартія РФ. І найбільший протест проти Путіна був організований ними. Я не знаю нікого в російському посольстві, хто був членом партії”, – сказав Філіп.

Комуністи мають 15 депутатів у чеському парламенті. Середній вік депутатів-комуністів становить 75 років. Це більше, ніж середня тривалість життя в країні. Минулого року на парламентських виборах партія набрала 7,8% голосів. І це найнижчий показник з 1990 року.

1968 року лідер чеської Комуністичної партії Александер Дубчек проводив ліберальні реформи. Москва та інші країни Варшавського договору вирішили, що він зайшов надто далеко у своїй спробі створити “соціалізм з людським обличчям”, відмовившись від цензури і дозволивши свободу слова в своїй країні. Після військового вторгнення СРСР почався період жорстких репресій, які тривали аж до чехословацької “Оксамитової революції” в 1989 році, яка поклала край комуністичному режиму в країні на 41-му році його функціонування.

eurointegration.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.