Комітет виборців України закликає кандидатів у народні депутати оприлюднити декларації про доходи та майновий стан за 2018 рік.

Станом на зараз виборці мають доступ лише до декларацій тих кандидатів, які є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, чинними народними депутатами, міністрами тощо. Однак громадяни не мають доступу до декларацій всіх інших кандидатів у народні депутати.

Така ситуація спричинена недосконалістю виборчого законодавства, яке не передбачає подачу декларацій на позачергових виборах народних депутатів. Відповідно до ч. 11 ст. 107 Закону «Про вибори народних депутатів України» при проведенні позачергових виборів депутатів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатами у депутати не подається.

Таким чином кандидати в народні депутати на позачергових виборах декларацій не подають. Це є парадоксальним, враховуючи, що обов’язок щодо подачі декларацій стосується навіть кандидатів на посади депутатів сільських, селищних рад.

На думку КВУ внаслідок такої ситуації кандидати у народні депутати опинилися в нерівних умовах. Адже частина із них оприлюднили декларації відповідно до свого місця роботи, тоді як інші – декларацій не показали. При цьому серед понад 5 тис. кандидатів є значна кількість осіб, які  не працювали впродовж останніх років в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, а тому декларацій не подавали взагалі.

В результаті громадяни позбавлені можливості проаналізувати фінансовий стан всіх без винятку кандидатів у народні депутати України. Тому, враховуючи суспільну важливість цієї інформації, КВУ закликає кандидатів у народні депутати невідкладно оприлюднити декларації про доходи та майновий стан за 2018 рік.

cvu.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.