Делегації Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали демарш України і покинули сесію. Вони повернуться додому для консультацій з власними урядами і парламентами.

Про це повідомив народний депутат, член делегації України в ПАРЄ Леонід Ємець.

За його словами, члени цих делегацій звертаються до урядів і парламентів своїх країн щодо вирішення питання подальшої участі у роботі ПАРЄ.

Делегації цих країн та делегація України підписали відповідну заяву.

«Безумовне відновлення прав російської делегації без дотримання Росією будь-якої з численних вимог Асамблеї суперечить базовим цінностям Ради Європи і її уставу. Це невірний сигнал країні, яка вдається до військової агресії, отруєння людей, порушення прав своїх громадян і не заохочує, а намагається дестабілізувати демократію в усій Європі», — йдеться в заяві.

Делегації вказаних країн наголошують — після повернення російської делегації вони «не мають відповіді для свої народів, як Рада Європи захищатиме їхні права, якщо вона більше зацікавлена у захисті агресора, а не жертв агресії та репресій».

Делегації вважають, що майбутнє ПАРЄ перебуває під загрозою, бо Рада Європи втрачає довіру людей.

«Ми повертаємося додому, щоби проконсультуватися з нашими урядами і парламентами про спільні дії на Асамблеї на наступних сесіях», — йдеться в заяві.

Такого в ПАРЄ ще не було!Вчора українська делегація в ПАРЄ заявила про демарш. Сьогодні Польща, Литва, Латвія,…

Опубліковано Леонідом Ємцем Середа, 26 червня 2019 р.

Нагадаємо, на засіданні 26 червня ПАРЄ підтвердила своє рішення про повернення російської делегації з усіма повноваженнями. Після цього українська делегація покинула засідання.

Раніше члени ПАРЄ проголосували за рішення, яке дозволяє повернення російської делегації до асамблеї попри санкції.

25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. Українська делегація припинила роботу на сесії ПАРЄ після повернення Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Павло Калашник

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.