Евіка Сіліня наголосила, що влада Латвії готова швидко реагувати, якщо ситуація на кордоні з росією зміниться. Країни, що мають спільні кордони з росією та Білоруссю, координують свою діяльність.

«Ситуація на кордоні з росією серйозна, і ми готові реагувати на різні виклики», – заявила в середу, 29 листопада, прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня. Президент Едґарс Рінкевичс підкреслив, що всі країни, які межують з росією та Білоруссю, координують свою діяльність, – пише агентство LETA.

Президент зустрівся з очільником латвійського уряду, щоб обговорити ситуацію на східному кордоні Латвії у зв’язку з рішенням Фінляндії закрити кордон з росією. Сіліня повідомила Рінкевичсу про свої переговори в Гельсінкі з тамтешньою владою.

«Мене запевнили, що уряд і влада готові швидко відреагувати, якщо (ситуація) зміниться», – сказав Рінкевичс.

Сіліня запевнила, що латвійська прикордонна служба підтримує зв’язок із країнами, які межують з росією та Білоруссю. Вона додала, що також контактувала з владою Фінляндії, Литви та Естонії.

«Ми всі усвідомлюємо, що ситуація серйозна. Між Латвією та Білоруссю відкритий лише один пункт пропуску, а на кордоні з росією – два. Звичайно, можуть бути різні виклики та ситуації, але ми готові реагувати», – заявила глава уряду Латвії.

У вівторок, 28 листопада, уряд Фінляндії вирішив тимчасово повністю закрити кордон з росією. Іммігранти, які прямують до Фінляндії через росію, не зможуть перетнути східний сухопутний кордон і подати там прохання про притулок. Через фінсько-російський кордон буде дозволено лише перевезення товарів.

polskieradio.pl

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.