Нинішня акція протесту біля Верховної Ради виникла через невдоволення суспільства політикою влади і одночасно є прагненням фінансово-промислових груп прискорити проведення в країні дострокових президентських і парламентських виборів. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

На думку аналітика, нинішні протести біля стін парламенту свідчать про формування в країні нової передреволюційної ситуації.

«Для президента Порошенка вже не стоїть питання другого терміну – для нього, як свого часу для Ющенка і для Януковича, стоїть питання досидіти на посаді президента перший термін. Глобальним наслідком нинішньої акції під Верховною Радою мали б стати дострокові президентські і парламентські вибори. Чи буде так, чи це буде у якомусь гібридному екзоваріанті, це ще побачимо. Головне питання полягає в тому, як йому зберегтися протягом законної каденції президента»

Також Костянтин Матвієнко не виключив, що нинішня акція, з одного боку, є намаганням зовнішньополітичних гравців посилити свій вплив на Україну, а з іншого – уособлює невдоволення населення політикою влади.

«В Україні зацікавлені багато різних суб’єктів. Наша країна – дуже «ласий» шматок для Російської Федерації, важливий ресурс для Європейського союзу та стратегічна територія для США. І ці суб’єкти намагаються кожен по-своєму впливати на внутрішньополітичну ситуацію.Крім того, нинішня акція є і реакцією населення на корупцію, захланність, некомпетентність, безвідповідальність та несумлінність влади. Щодо організаторів протестів під Верховною Радою, то за ними стоять фінансово-промислові групи. Традиційно, відчуваючи швидку зміну влади, вони намагаються уже знайти себе в наступній владі і частково сформувати її. Чи зможуть вони реалізувати такий сценарій, прогнозувати важко, бо організація протестів доволі слабка»

Крім того, аналітик не виключив переходу нинішніх протестів у масштабне силове протистояння і пояснив це особливим станом українського суспільства.

«Силове протистояння, нажаль, можливе, хоча цього дуже б не хотілося. Однак на руках в людей багато зброї, чимало людей з бойовим досвідом, багато хто гостро відчуває несправедливість того, що відбувається у країні, зокрема, побори та колосальний рівень корупції. Зараз інший соціопсихічний стан суспільства, тому перехід цієї акції протесту у силовий сценарій, на превеликий жаль, виключати не можна»

Нагадаємо, у віторок, 17 жовтня, поблизу Верховної Ради розпочалася акція протесту опозиційних партій з вимогою скасувати депутатську недоторканність, внести зміни до виборчого законодавства, а також прискорити створення Антикорупційного суду. Організаторами протестів виступили партії «Об’єднання «Самопоміч», ВО «Батьківщина», «Рух нових сил», «5.10», ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор» і ряд громадських організацій.

Під час акції сталися сутички мітингувальників з правоохоронцями. Ввечері учасники протесту встановили біля парламенту намети та спорудили символічну барикаду.

Валерій Савицький

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.