16 травня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за ухвалення резолюції із закликом до створення спеціального трибуналу для покарання російських злочинів проти України.

Про це повідомляє “Голос Америки”. 

Зазначається, що відповідну резолюцію зареєстрували у Палаті представників Конгресу США 31 січня 2023 р. Її подав конгресмен-демократ Білл Кітінг за співавторства 25 конгресменів від двох провідних партій США.

У резолюції наголошується на порушенні РФ статей Статуту ООН, а також, що “безпрецедентне повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну досягло критичної точки, що вимагає негайних і рішучих дій з боку міжнародного товариства.”

Так, Палата представників Конгресу США засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, підтримала народ України в його боротьбі за свободу, незалежність і демократію, наголосила на суверенітеті й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вважає, що існують вагомі докази того, що окремі лідери РФ є винними у вчиненні злочину агресії проти України, і це вимагає належного судового рішення міжнародним товариством.

Також резолюція визнає необхідність створення Спеціального трибуналу у справі про злочин агресії проти України, визначає угоду між Україною та ООН після позитивного голосування Генеральної Асамблеї ООН як один із варіантів створення такого міжнародного трибуналу і закликає президента США вжити всіх доступних заходів для підтримки створення Спеціального трибуналу для злочинів агресії проти України.

bykvu.com.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.