За результатами всеукраїнського соціологічного дослідження рейтингів потенційних кандидатів на пост Президента України, яке провів Центр досліджень та комунікацій «ActiveGroup» у жовтні 2018 року Юлія Тимошенко зайняла перше місце з 15.4% голосів випередивши Володимира Зеленського та Петра Порошенко на 5.5% та 6.5% відповідно.

Згідно до відповідей на запитання «Якби вибори Президента України відбулися наступної неділі, то як би Ви проголосували?», найбільше голосів отримала б Юлія Тимошенко, за яку проголосували б  15.4% опитаних. Друге і третє місце в рейтингу між собою ділять Володимир Зеленський (9,9%) і діючий Президент Петро Порошенко (8,9%), різниця між якими знаходиться в межах похибки. Четверте місце займає Анатолій Гриценко, за якого готові віддати свій голос 6,5% опитаних. Далі з різницею в межах похибки ідуть Святослав Вакарчук (5,3%), Олег Ляшко (4,6%) та Юрій Бойко (4,2%). Андрій Садовий, Вадим Рабінович і Євген Мураєв набрали від 2,2 до 2,9%, що також можна вважати практично однаковим результатом. Решта кандидатів не набрали 2%. 15.3% респондентів не визначилась з вибором, а 8.3% не брали б участі у виборах.

Причому, якщо основний кандидат не братиме участь у виборах, то на перші місця виходять нові обличчя. Так, відповідаючи на запитання «За кого ви проголосуєте, якщо кандидат, якого ви підтримуєте зараз, не буде брати участі у виборах?», найбільше голосів отримав Святослав Вакарчук – 7,3%, трохи менше – Володимир Зеленський – 6,2% респондентів. Замикає трійку лідерів альтернативного рейтингу Юлія Тимошенко з 5,9 % голосів. Анатолій Гриценко отримав 4.2%. Андрій Садовий, Олег  Ляшко, Петро Порошенко на Валентин Наливайченко мають майже однаковий результат між 3 і 4%. Олег Тягнибок і Юрій Бойко в альтернативному рейтингу мають 2,7% і 2,3% відповідно. Інші потенційні кандидати набрали менше 2% альтернативних голосів. Найбільша кількість респондентів (31.8%) не визначилась з альтернативним вибором, а 11.3% не взяли б участь у виборах, якби їх кандидат не брав би участь.

Відповідаючи на запитання «Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?» кожен третій респондент не зміг відповісти, натомість кожен п’ятий опитаний (20.8%) назвав Юлію Тимошенко. На другому місці – Петро Порошенко, перемогу якого очікують 16.3% (майже вдвічі більше за кількість готових проголосувати за нього). Третє місце має Володимир Зеленський, у перемогу якого вірять лише 5.1% опитаних. 3.4% опитаних думають, що президентом стане Анатолій Гриценко,  3.2% назвали майбутнім Президентом Юрія Бойка, 2,9 – Святослава Вакарчука. Всі інші потенційні кандидати на пост Президента України набрали менше 2% голосів.

Що стосується антирейтингу, то беззаперечними лідерами є ті самі люди, яких найчастіше називали наступними президентами України. Це Петро Порошенко, за якого не проголосують 43,1% і Юлія Тимошенко, за яку в жодному разі не голосуватимуть 27,7%. Практично стільки ж противників у Арсенія Яценюка (27,0%). Практично однакова кількість тих, хто  не голосуватиме за Олега Ляшка  (20.1%), ВадимаРабіновича (19,8%), Юрія Бойка(19,8%). Противників Олександра Вілкула – 15,5%, а Олега  Тягнибока – 12.7%. У Зеленського противників значно менше, аніж у інших лідерів гонки – 12,2%. Проти Вакарчука виступають  9.9% опитаних, проти Андрія Садового – 9.3%. Євгена Мураєва не сприймають 8.9% виборців, Анатоля Гриценка – 7.6%.Не змогли дати відповідь на поставлене запитання 12% респондентів.

Дослідження відбувалось з 19 по 22 жовтня на всій території України за винятком окупованих територій. Загалом опитано 2253 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

Наталія Андрейшинаnew.activegroup.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.