Катерина Одарченко в ефірі каналу Intervizor повідомила слухачам, що серед тих, хто іде у державне управління, дуже малий відсоток охочих зробити щось добре для народу.
Вона розповіла, що основна маса лобістів – це великі фінансово-промислові групи, для яких важливий лише результат та не має значення, кого вони приведуть до влади.
Є люди паразитичного типу мислення, які хочуть отримувати другу заробітну плату у розмірі 5-10 тисяч доларів, за що вони виконують роль рупора цих фінансово-промислових груп. І це сумно. Коли вам потрібно набрати 60 людей, достойних, які будуть балотуватися мажоритарщиками у місцеву раду, це складно. Ви не знайдете 60 людей навіть у місті-мільйоннику, які були б достойні і мали принаймні якісь базові знання про муніципальний менеджмент.
В цьому питанні вона покладає надії на партійне будівництво за мерітократичним принципом, тобто створення початкових умов для об’єктивно обдарованих і працелюбних людей, щоб вони в майбутньому мали шанс зайняти високе суспільне становище в умовах вільної конкуренції. Саме це й принцип повинні розвивати політконсультанти.
Вона додала, що люди з системною партійною структурою мають чітке бачення публічної політики і одночасно з цим мають свою спеціалізацію. Такі особистості ставлять собі за мету вносити позитивні зміни до державної системи, що існує: лікар за основним фахом прекрасно знає, що міняти у сфері медичного обслуговування, і партія буде просувати його ідеї та пропонувати побудову моделі розвитку держави в сфері медицини.