Російські спецслужби використовують керченську трагедію для посилення антиукраїнської пропаганди на території тимчасово окупованого Криму і готові організовувати провокаційні диверсії й теракти. Однак Росія не відважиться на окупацію Херсонської області, бо це матиме для неї вкрай негативні та невигідні наслідки. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт програми «Міжнародна і внутрішня політика» Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич.

На думку аналітика, заяви про «українську ДРГ», яка начебто здійснила теракт у Керчі, є типовими для нинішнього керівництва Росії – Москва і надалі буде звинувачувати Україну в подібних випадках.

«Які б теракти не траплялися на території Росії, Кремль завжди шукатиме український слід. І дуже вірогідно, що його знаходитимуть, навіть незважаючи на факти, які цьому суперечать. Це може бути, наприклад, перегляд терористом українських телеканалів, чи щось подібне. По-перше, такі дії орієнтовані на внутрішній «ринок» і мають продемонструвати населенню небезпеку дій т.зв. «української хунти». По-друге, такі дії спрямовані на мобілізацію місцевого населення в боротьбі проти «агресора», і по-третє – це виправдовує необхідність Росії вдаватися до нових репресій на території незаконно анексованого півострова»
Експерт не виключив, що спецслужби Росії планують низку провокаційних терактів та диверсій на території окупованого Криму аби звинуватити в них українських націоналістів. Водночас він не вважає теракт у Керчі елементом цієї кампанії.

«Загроза організації спецслужбами РФ терактів і диверсій під маркою начебто українських націоналістів існує. Це головна «фішка» Кремля в інформаційних кампаніях та пропагандистській обробці населення. Спробуйте за останні 15 років пригадати хоча б один теракт, який не мав би наслідків у вигляді тих чи інших дій російського політичного керівництва. Таких не було. Тож терористичні акти і репресивні кампанії в Криму є цілком реальними. Водночас теракт у Керчі я б не відносив до такої кампанії, адже відомо, що у стрілка просто стався психічний розлад. Важко сказати чим він був викликаний, але я не думаю, що керченський теракт є частиною цієї великої операції спецслужб з дестабілізації ситуації» — Ігар Тишкевич, політичний експерт

Крім того, Ігар Тишкевич не прогнозує і окупації Росією південної частини Херсонської області, на що і можуть бути спрямовані потенційні диверсії та провокації на території анексованого півострова.

«Збройні сили України вже накопичили достатню кількість озброєнь і ситуація кардинально відрізняється від 2014 року. Питання в тому, чи спроможна Росія на таку окупаційну операцію. Ресурсна база та можливості російської армії все ще перевищують ЗСУ, однак в разі наступу Україна може завдати російському особовому складу колосальних втрат. Крім того, як засвідчили події на Донбасі, така операція призведе до великої ескалації, плюс окупація Херсонщини матиме дуже жорстку реакцію на міжнародному рівні. Для Кремля такі дії матимуть неприйнятний рівень втрат та купу інших негативних наслідків, тому я не думаю, що російське керівництво відважиться на таке рішення» — Ігар Тишкевич, політичний експерт

Водночас намір СБУ розслідувати теракт у Керчі, експерт вважає логічним і правильним. Необхідність таких заяв та дій українських силовиків, аналітик пояснив двома чинниками.

«По-перше, Крим – це територія України. Там трапився теракт. Відповідно, обов’язком українських силових структур є порушити кримінальну справу і розслідувати цей випадок. Другий чинник є політичним: Україна може вимагати від Російської Федерації допуску міжнародних слідчих до матеріалів справи. Це можуть бути структури ОБСЄ, Європол чи Інтерпол. Україна має провести власне розслідування на підставі тієї інформації, яку ми маємо і спробувати знайти додаткову інформацію, отримати доступ до матеріалів слідства. І наші слідчі мають зробити це за посередництвом ОБСЄ та інших міжнародних організацій. Зверніть увагу, що Росія, яка вважає Україну своєю сферою впливу, робить аналогічні кроки у випадку, якщо подібне трапляється в Україні» — Ігар Тишкевич, політичний експерт

Нагадаємо, 17 жовтня студент четвертого курсу Керченського технологічного коледжу, 18-річний Владислав Росляков, прийшов до навчального закладу, підірвав вибуховий пристрій і відкрив стрілянину по учнях.

За останніми даними, 20 осіб загинули, 42 зазнали поранень. Сам нападник, за інформацією російських правоохоронців, застрелився. Знайомі стрілка стверджують, що він «ненавидів коледж». Окупанти активно шукають зв’язки терориста з «Правим сектором» і «УНА-УНСО».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.