ЦВК вдячна представникам громадськості, які долучилися до підготовки Порядку розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси.

12 березня Центральна виборча комісія на офіційному вебсайті оприлюднила підготовлений Службою розпорядника Державного реєстру виборців проєкт Порядку розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання. Водночас ЦВК звернулася до громадськості з пропозицією долучитися до підготовки Комісією зазначеного Порядку та надати свої пропозиції і зауваження до нього до 20 березня включно.

Ухвалення цього документу сприятиме реалізації громадянами свого права голосу на виборах. Особливої актуальності він набуває в контексті майбутніх місцевих виборів та можливої участі в них внутрішньо переміщених осіб. Адже Виборчим кодексом України встановлено, що належність громадянина до територіальної громади та місце проживання на відповідній території визначаються його виборчою адресою (крім випадків, передбачених законом).

Відтак, до ЦВК надійшло близько 40 різноманітних пропозицій від органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, окремих громадян. Зазначені пропозиції, окрім іншого, спрямовані на спрощення та лібералізацію процедури зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання.

Комісія висловлює щиру подяку всім представникам громадських організацій, експертного середовища та окремим громадянам, хто винайшов час та долучився до відповідних напрацювань. Окремо слід відзначити ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, Центр прав людини ZMINA, ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”, які постійно приділяють увагу питанням вдосконалення виборчого законодавства та тривалий час опікуються виборчими правами внутрішньо переміщених осіб й інших мобільних груп населення, за надання свого бачення організації зазначеної процедури для виборців.

Комісія найближчим часом узагальнить, обговорить всі надіслані пропозиції та визначиться щодо їх врахування під час остаточного ухвалення цього Порядку. При цьому питання щодо обговорення зазначеного проєкту Порядку в форматі відкритої наради буде вирішуватися з огляду на епідеміологічну ситуацію в країні.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії. cvk.gov.uа

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *