Децентралізація в Україні дісталася рівня сел Куп’янщини. Тут розпочалися передвиборчі перегони, які вже оточені і різними реальними подіями, і пустопорожніми балачками та плітками. А все тому, що нова українська влада схоже й сама ще не второпала, як ті вибори проводити і що буде далі.

Де пройдуть вибори і кого обиратимуть

22 грудня в більшості сел Куп’янського району пройдуть перші вибори голів і депутатів рад об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Нагадаю, що вибори пройдуть у трьох ОТГ :

  1. Кіндрашівська, Вишнівська, Гусинська, Моначинівська, Просянська, Смородськівська і Нечволодівська сільські ради разом з усіма селами, які до них входять, це тепер ОТГ зі «столицею» в селі Кіндрашівка.
  2. Курилівка стала центром  ОТГ, до якої війдуть ще й села Глушківської та Кругляківської сільрад.
  3. Село Петропавлівка – центр ОТГ, куди війшли села Кислівської, Ягіднянської та Піщанської сільських рад.

На який термін їх обирають ?

Як виявляється, ті новообрані 22 грудня голови і депутати ОТГ отримають повноваження лише до проведення чергових виборів.

А от коли ті чергові вибори пройдуть – ще невідомо.

За нині діючим законом вони мають пройти в жовтні 2020 року. А народний депутат Любота розказував, що у Верховній раді розглядається питання про проведення місцевих виборів у квітні 2020 року.

В любому випадку, 22 грудня голів і депутатів ОТГ оберуть на зовсім короткий термін – або на 4, або на 10 місяців.

“І навіщо тоді цей тин городити? Скільки грошей в трубу вилетить. А витрачені нерви і час людей – взагалі ніхто не рахує” – це думка переважної більшості пересічних куп’янчан.

Як проходить виборчий процес зараз

Голова районної виборчої комісії Ніна Лебединська відповіла на кілька питань.

Чим наразі займається  районна виборча комісія?

Ми сформували 3 сільські виборчі комісії в центрах ОТГ, тепер сформуємо ще 26 дільничних комісій. І вже потім у нас буде лише методична робота, а все інше будуть виконувати сільські та дільничні комісії.

Хоча й зараз до нас з ранку до вечора приходять і телефонують члени дільничних комісій, адже такі вибори проходять вперше і виникає дуже багато різних організаційних питань.

З 16 листопада розпочалося висування кандидатів. На ранок 21 листопада є лише один самовисуванець на посаду голови Петропавлівської ОТГ –  Віталій Кизим. Партійні осередки ще чекають на з’їзди партій, які теж будуть затверджувати своїх кандидатів.

Висування кандидатур буде по 27 листопада включно. Того дня сільські комісії будуть чекати на подання до 12 години ночі.

Депутатами в цих трьох ОТГ буде обрано 70 осіб : 22 в Кіндрашівці, 22 в Петропавлівці і 26 в Курилівці.

А що буде з депутатами нинішньої ще діючої районної ради, які живуть в селах, що тепер війшли до ОТГ?

Вони повинні скласти свої повноваження.

І районна рада лишиться такою куцою?

Ні, оскільки депутати районної ради обиралися за партійними списками, то тепер партіїї будуть на їх місце направляти наступних людьми з тих партийних списків, але які не належать наразі до тих ОТГ.  

Але кількісний склад районної ради, яка налічує 34 депутати, залишається таким самим до чергових виборів, і тільки після того района рада припинить своє існування.

 Що буде з тими селами, які ще не вступили до ОТГ

Наразі Осинівська і Пристінська сільські ради вирішили разом з містом створити Куп’янську ОТГ. Вибори в цій ОТГ мають пройти наступного 2020 року. Чи це станеться в квітні, чи в жовтні – теж невідомо.

Грушівська сільська рада взагалі спочатку виявила бажання об’єднатися зі Старовірівською сільрадою Шевченківського району, але їм в цьому міжрайонному “сепаратизмі” відмовили.

Не визначилися з добровільним об’єднанням з іншими громадами і Сеньківська та Лісно-Стінковська сільради.

Долю цих трьох громад має визначити своїм рішенням кабінет міністрів. Але цього рішення й досі немає.

Як будуть ділити спільне майно району

Не вирішено долю і спільного майна Куп’янського району. Як і хто саме буде ділити районні будинок культури,  бібліотеку, спортивну школу, пам’ятники, відділи земельних ресурсів, освіти, соцзахисту, водні об’єкти тощо – нікому не відомо.

А кожна ОТГ вже мріє створити у себе власну відповідну бюрократичну структуру.

Головне питання – гроші. Яким буде бюджет тієї частини району, що ще лишається “позашлюбною”, а які гроші держава виділить ОТГ і чи вистачить тих коштів на всіх?

Не сказала свого останнього слова і обласна рада, яка теж тепер стане нікому не потрібною. Але схоже разом з іншими такими обласними радами з безліччю департаментів, управлінь та відділів по всій Україні досвідчені обласні чиновники просто так не здадуть свої теплі місця.

Отже виборчий процес набирає обертів, а от куди він приведе – ні керманичі країни, ні “обєднані” селяни та здається й ніхто в Україні ще не знає.

nashridkup.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.