Ганна Маляр: Росіяни намагаються змістити акценти у темі Бахмута і нівелювати те, що є нашою перевагою — розумне і грамотне планування операцій.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Росія акумулює всі свої медійні зусилля довкола теми боїв за Бахмут.

За словами Маляр, це є інформаційно-психологічним підкріпленням військових дій ворога, наразі росіяни відпрацьовують медійно три задачі:

  • підірвати довіру суспільства і військових до рішень командування по Бахмуту;
  • демотивувати і психологічно ослабити українське військо;
  • спровокувати військове керівництво України на помилкові дії.

«Для цього вони намагаються змістити акценти у темі Бахмута і нівелювати те, що є нашою перевагою — розумне і грамотне планування операцій. Зміщений акцент — розглядати Бахмут як апокаліптичну подію та робити з цих боїв поділ реальності на “до” і “після”.  Цей психологічний трюк використовується для навіювання потрібних ідей і наративів ворога. Коли суспільство сприймає бої в Бахмуті як фактор, який кінцевим чином вплине на хід війни, — це дає можливість ворогу просувати в інфо поле вигідні для них сценарії наших дій», — пише Маляр у фейсбуці.

За словами Маляр, задум росіян полягає в тому, щоб «надміру накручене наближенням “кінця” перелякане суспільство  повинно почати тиснути на військово-політичне керівництво щодо припинення оборонних дій».

«Це і є в чистому виді ІПСО з метою впливу на прийняття військових рішень. Які меседжі використовує зараз ворог: нібито рішення тримати Бахмут політичні; нібито Бахмут нема сенсу тримати там майже все в оточенні; нібито героїзм українських бійців роздуває українська пропаганда», — пише Маляр.

Заступниця міністра додала, що росіяни «безкінечно експлуатують» у своїх ІПСО по темі Бахмута прізвища президента України Зеленського та командувача Сирського.

«З метою підірвати довіру до них та внести конфлікт у військове керівництво держави. Адже у російських вкидах не пишуть, що військові рішення не приймаються одноосібно. Є військове командування на чолі з Головнокомандувчем та Начальником Генерального Штабу. Крім того, постійно засідає Ставка Верховного Головнокомандувача — де теж приймаються оперативні рішення за участі всіх воюючих силових структур. То що ж насправді відбувається і як треба сприймати інформацію про бої в Бахмуті? Це активна фаза війни. Так само активна, як і по інших напрямках на Сході, де з січня 2023 триває повномасштабний наступ ворога. Ми обороняємо Бахмут так само віддано, як кожен інший населений пункт. Застосування наших сил і засобів визначається не політичною доцільністю, а тим, які ресурси необхідні для відсічі ворогу та виконання бойових завдань на даному напрямку», — пише Маляр.

Заступниця міністра заявила, що оборона Бахмута «наразі обумовлена оперативно-тактичною доцільністю, а рішення, приймаються грамотні, виважені та спрямовані на виконання актуальних оборонних задач».

«Які можуть бути оборонні задачі? Утримання займаних рубежів та позицій; Недопущення просування противника вглиб території; Нанесення ворогу значних втрат; Створення умов для переходу в контрнаступ. Обороняти Бахмут будуть до тих пір, поки нам це буде необхідно з точки зору виконання військових оборонних задач.  І це наше військове командування, а не російські Іпсо, буде визначати до яких пір здійснюватиметься оборона Бахмута.  І найнеприємніша для ворога інформація. Бої за Бахмут не апокаліпсис. Це ще одна героїчна сторінка потужної української армії у війні проти Російської Федерації», — пише Маляр.

detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.