Мовознавицю Ірину Фаріон звільнили з Національного університету “Львівська політехніка”. Університет розірвав із нею трудову угоду.

Про це ввечері, 15 листопада, повідомив у Facebook міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Також про розірвання трудової угоди з Іриною Фаріон повідомили на сайті Львівської політехніки.

“Відповідно до пункту 3 статті 41 Кодексу законів про працю Національний університет “Львівська політехніка” 16 листопада 2023 року розірвав трудову угоду з професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Іриною Фаріон”, — йдеться у повідомленні НУ “Львівська політехніка”.

Як повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, відповідний наказ підписав ректор.

“Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписано ректором. Студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій. Саме зі студентів розпочалася Революція Гідності в Україні, яка остаточно закріпила нас на євроінтеграційному шляху”, — зазначив Оксен Лісовий.

Наказ про звільнення Ірини Фаріон з “Львівської політехніки” надали Суспільному у правоохоронних органах

За словами міністра освіти і науки України Оксена Лісового, починаючи з 2014 року тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли захищати свою державу, свої родини та свої цінності. Також Оксен Лісовий озвучив позицію міністерства:

“Позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки”.

Пізно ввечері, 15 листопада, Ірина Фаріон відреагувала на наказ про звільнення та зазначила, що звернеться через це до суду.

“Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві. Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах Політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чарнецький. Все тільки розпочинається, бо кожен фініш — це по суті старт. Готую позов до суду”, — заявила науковиця.

Ігор Прокопчук. versii.if.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.