Убивство ватажка терористичної організації «Донецька народна республіка» («ДНР») Олександра Захарченка є спецоперацією Кремля з ліквідації небезпечного свідка, а також підготовкою до потенційного приходу до влади в Україні проросійської політичної еліти. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політичний експерт Дмитро Воронков.

На думку аналітика, вбивство керівника «ДНР» є операцією із «зачистки» з боку Кремля – ​​ліквідацією останнього свідка, який володів великою кількістю цінної інформації про агресію Росії на Донбасі.

«Захарченко був однією з останніх одіозних фігур у «ДНР». У разі «зливу» Донбасу і його повернення до складу України, він міг би потрапити під слідство Києва і розповісти багато компрометуючої інформації про період початку військових дій та окупації регіону, які б безпосередньо вказали на причетність Росії. З огляду на статус лідера псевдореспубліки, ця інформація стала б серйозним аргументом у процесі міжнародних судових розглядів. Тому Кремлю дуже невигідно мати на Донбасі людей, які перебували під його контролем і мають у своєму розпорядженні настільки серйозну інформацію»

Водночас експерт скептично ставиться до версії про ліквідацію терориста через кримінальні розборки в керівництві «ДНР». За словами аналітика, кримінальні війни у Донецьку сьогодні малоймовірні, оскільки процес переділу активів між сепаратистами вже завершений.

Дмитро Воронков також не вважає, що до ліквідації Захарченка причетна українська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ).

«Я сумніваюся, що Захарченко ліквідувала українська ДРГ хоча б тому, що сепаратисти вже заявили про затримання вбивць, та і настільки блискуча оперативність затримання «диверсантів» є підозрілою. Крім того, сумніваюся, що виконавці цього злочину могли усі разом перебувати в одному автомобілі, та ще й у центрі міста. З воєнної точки зору, диверсійні групи ніколи не чекають вибуху, а розчиняються ще до нього та відступають поодинці, а не разом. Тому я схиляюся до версії, що вбивство Захарченка є актом «зачистки» з боку кремлівських кураторів терористичних псевдореспублік»

Причиною запуску «фейку» про затримання начебто української ДРГ, аналітик назвав бажання керівництва «ДНР» продемонструвати місцевому населенню, що, не дивлячись на вбивство, ситуація у псевдореспубліці контрольована. Таким чином терористичне керівництво намагається загасити паніку й усунути зі свідомості жителів домисли про те, що «ДНР» – це ніяка не «республіка», а справжня «шарашкіна кантора».

Водночас ще одним факотором, який міг стати причиною ліквідації лідера «ДНР», експерт назвав розрахунок Москви «впихнути» регіон назад в Україну після потенційного приходу до влади проросійського керівництва у Києві.

«В Україні наближаються президентські та парламентські вибори і Кремль ставить на перемогу проросійського лобі в українській політиці. Якщо це станеться, як на це розраховує Москва, то після виборів нова проросійська влада піде на якісь поступки і почнеться «мирне врегулювання конфлікту». У такому випадку в Кремля відпаде потреба продовжувати війну, і він поверне регіон Україні. Водночас інформаторів на кшталт Захарченка, які зможуть довести, що агресію на Донбасі безпосередньо почала і підтримувала Росія, вже не буде. Тож вбивство Захарченка також пов’язане з планами Кремля щодо зміни політичної еліти в Україні та подальшої зміни зовнішньої політики Києва»

Загалом, Дмитро Воронков не прогнозує жорсткої і непередбаченої реакції Росії у зв’язку з ліквідацією керівника терористичної «ДНР».

«Кремль не піде на загострення ситуації у зв’язку із вбивством Захарченка. На тлі діючих і перспективних санкцій США й ЄС, Москва зараз більше грає на політико-дипломатичному фронті. Росія буде підкреслювати якийсь вигаданий український націоналізм, що начебто в «ДНР» орудує «хунта» й «карателі», і буде акцентувати на цьому увагу Заходу. Тим часом на зміну Захарченку буде поставлений новий, технічний лідер, який не володіє інформацією про російську агресію в 2014-му році і не є небезпечним для Кремля»

Нагадаємо, 31 серпня у тимчасово окупованому Донецьку в результаті теракту був убитий ватажок «ДНР» Олександр Захарченко. Керівництво псевдореспублік та МЗС РФ заявили, що вбивство організувала українська ДРГ, члени якої вже затримані.

Раніше стало відомо, хто може стати новим лідером «ДНР» замість Захарченка.

Валерій Савицькийua.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *