Переговори голови КНР Сі Цзіньпіна з російським диктатором Володимиром Путіним у Москві, ймовірно, пройшли не зовсім так, як на те розраховував глава Кремля. Президенту країни-агресора не вдалося забезпечити безмежне двостороннє партнерство з Китаєм, на яке він сподівався.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни (ISW) за підсумками другого дня переговорів Сі та Путіна. Як нагадали аналітики, 21 березня політики підписали “Спільну заяву РФ і КНР про поглиблення всебічного партнерства та стратегічного співробітництва, вступ до нової ери”.

У документі йдеться про “найвищий в історії” рівень відносин між країнами, відданість територіальній цілісності одна одної та багато іншого.

Однак, як пишуть фахівці, зобов’язання, взяті на себе Сі та Путіним, були помітно однобокими. Це вказує на те, що голова КНР погоджується на більш стриманий варіант російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, бажає Путін.

“Сі похвалив Путіна, підтвердив відданість Китаю Росії в РБ ООН і посилив позицію Китаю щодо політичного врегулювання війни в Україні, але не пішов далі цих заяв”, – ідеться в матеріалі.

Водночас Путін оголосив про заходи, які говорять про те, що РФ зберігає орієнтацію на Китай, і залежність від Пекіна в енергетичному та економічному секторах. Вони, як пишуть аналітики, “здаються вельми односторонніми порівняно з відносно помірними зобов’язаннями Сі”.

Крім того, голова Китаю на переговорах із Путіним не сигналізував про намір надати підтримку війні Росії в Україні, окрім розпливчастих дипломатичних запевнень. Це не те, на що сподівався глава Кремля.

“Путіну, ймовірно, не вдалося заручитися саме тим партнерством, якого він потребує і якого бажає, і Сі, найімовірніше, залишить Москву, заручившись більш односторонніми гарантіями, ніж припускав Путін. Путін зазначив, що у Росії та Китаю відбувся “дуже змістовний і відвертий обмін думками” про перспективи подальшого розвитку російсько-китайських відносин. Такій риториці явно не вистачає мови, яка зазвичай використовується в дипломатичних виступах, щоб показати, що обидві сторони дійшли остаточних та суттєвих угод”, – ідеться у звіті ISW.

Як повідомляв OBOZREVATEL, прикриваючись “цілями та принципами статуту ООН”, Китай виступає за відновлення переговорів між Україною та РФ. При цьому Пекін не приховує свого прагнення зберегти та розвивати китайсько-російські відносини. Про це Сі Цзіньпін заявив після зустрічі з Путіним у Москві.

Ольга Ліпич. obozrevatel.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *