Там наголосили, що вбивці повинні були притягнуті до відповідальності. 

США закликає українську владу розслідувати вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк. Пресаташе посольства США в Україні Деніел Лангенкамп на тлі третіх роковин з дня нападу на Гандзюк записав відеозвернення. 

“Сьогодні ми відзначаємо третю річницю нападу на Катерину Гандзюк, громадську активістку, яка боролася з корупцією і яка віддала своє життя за демократичну та процвітаючу Україну. Ми закликаємо владу притягнути її вбивць до відповідальності”, – сказав Лангенкамп. 

Він додав, що представники усіх американських дипломатичних відомств продовжують підтримувати український народ, який також вимагає, аби винні у смерті активістки були покарані. 

Нагадаємо, Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні, через чотири місяці після нападу, під час якого на неї вилили літр концентрованої сірчаної кислоти. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла.

Фігуранти справи – голова Херсонської облради Мангер, помічник колишнього народного депутата Ігор Павловський, екс-учасник АТО Сергій Торбін і Олексій Левін (Москаленко) звинувачуються в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.3 ст.27 (види співучасті), п.п.4, 6, 11, 12 ч.2 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський, Микита Грабчук та їх ватажок Сергій Торбін ( «Опер»).

zn.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.