Повну інформацію про свій прийом (адресу приймальні, графік прийому, номер телефону та адресу електронної пошти) опублікували 80 з 84 депутатів Харківської міської ради. Такими є дані моніторингу, який провели представники Громадянської мережі ОПОРА.

Водночас інформувати виборців про здійснення прийому депутатів зобов’язує законодавство, зокрема п.5 ч.1 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачає, що депутат місцевої ради у виборчому окрузі зобов’язаний визначити і оприлюднити  дні,  години  та  місце  прийому виборців, інших громадян та вести регулярний, не рідше одного разу на місяць,  прийом  виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Станом на 25 квітня на сайті Харківської міської ради опублікована повна інформація про прийом 80 обранців. Жодної інформації при прийом не розміщено на сторінках Анатолія Родзинського та Саіда Джавіда, проте у обох зазначена електронна пошта, за якою можна зв’язатись з депутатом, а у Саіда Джавіда також вказане посилання на його сторінку в мережі Facebook.

Неповну інформацію вказали два депутати: Неллі Казанжиєва та Юрій Медведєв, на сторінках цих обранців не вказані контактні номери телефонів, хоча у Неллі Казанжиєвої розміщене посилання на її сторінку в мережі Facebook, а у Юрія Медведєва – на Facebook та Instagram.

Позитивним моментом є те, що абсолютно всі депутати розмістили адреси своїх електронних пошт, що надає змогу виборцям сконтактувати з депутатом не виходячи з дому, що особливо важливо під час карантину. Також 55 депутатів на своїх персональних сторінках на сайті Харківської міської ради поширили посилання на свої сторінки в мережі Facebook, з них 14 також поділились посиланням на свої сторінки в Instagram: Давіто Матвейченко, Микита Роженко, Сергій Сирота (фракція «Політична партія «Партія Шарія»), Максим Радченко (фракція «Блок Світличної «Разом!»), Вікторія Алєксєйчук, Максим Бондаренко, Аліна Мустафаєва (фракція «Слуга народу»), Анастасія Губіна (фракція політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»), Олександр Касьянов, Світлана Кириченко, Володимир Котковський, Юрій Медведєв, Роман Нехорошков, Тетяна Поздєєва (фракція «Блок Кернеса – Успішний Харків»).

Згідно з даними на сайті Харківської міської ради, всі 9 депутатів від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» проводять прийом у партійній приймальні, що знаходиться за адресою: вул. Мироносицька 57-б, при цьому, восьмеро з них  – в один і той же час, винятком є Катерина Малбієва, що проводить прийом в інший день. 

Практику проведення прийому за однією адресою також використовують представники фракції «Політична партія «Партія Шарія», їхня приймальня знаходиться за адресою: проспект Московський, 15. Проте самі прийоми проводяться в різний час.

Чотири депутати від фракції «Блок Світличної «Разом»: Олександр Абрамов, Анатолій Бабічев, Максим Радченко та Тетяна Шталь, – також проводять прийоми в партійній приймальні за адресою: пров. Поштовий, 7.

Два депутати від фракції «Слуга народу» також використовують партійну приймальню за адресою: вул. Суздальські ряди, 12, – це Вікторія Алєксєйчук та Максим Бондаренко.

Згідно з даними сайту Харківської міської ради, представники фракції політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Альона Агеєнко, Віталій Кириленко, Андрій Лесик, Сергій Насінник, Денис Нев’ядомський, Андрій Спаський, Віктор Фесун, Дмитро Хівренко, також мають проводити прийоми в партійній приймальні, що розташована за адресою: вул. Полтавський шлях, 22.

Всі інші депутати, зокрема представники фракції «Блок Кернеса – Успішний Харків», проводять прийом у своїх спеціально облаштованих приймальнях, за місцем роботи, в установах комунальної власності, в різних локаціях міста.

Практика проведення прийомів виборців у партійних приймальнях, з одного боку спрощує виборцям процес спілкування з депутатами, адже в одному місці вони можуть сконтактувати зі всіма представниками фракції, з іншого – приймальні зазвичай знаходяться в центральній частині міста, і багатьом виборцям з віддалених районів може бути складно дістатись до депутата. Проте все більше депутатів активно комунікують з мешканцями міста через соціальні мережі, телефони та електронну пошту, що, безперечно, є позитивною комунікаційною динамікою.

Контакти: в місті Харкові за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», тел. (099) 788-36-60, e-mail: kharkiv@opora.org.ua.
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 16 міських рад обласних центрів України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» – ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій. 

attestation.in.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.