Майже три з половиною місяці Україна героїчно бореться з російською агресією. За інформацією української влади, щодня гине до 100 українських воїнів.

Окрім того, страждає мирне населення. Ситуація в Україні підтверджує стару істину: на наших землях за незалежність часто треба платити кров’ю.

Як поводилися б поляки в подібній ситуації? Студія Social Changes на замовлення порталу wPolityce.pl провела опитування. Респондентам поставили єдине запитання: «Як ви гадаєте, якби Росія напала на Польщу, поляки воювали би так само героїчно, як українці?»

Відповіді свідчать про явну перевагу позитивних оцінок: 47 % респондентів обрали відповідь «однозначно так» або «скоріше так».

33 % учасників опитування стверджують, що поляки не будуть битися так героїчно, як українці. 20 % обрали відповідь «не знаю».

«Звичайно, важко передбачити поведінку цілого народу в екстремальних ситуаціях. Наприклад, щодо України також небагато експертів прогнозували такий запеклий та ефективний опір. Знаючи польську історію, можна бути впевненим, що для порятунку своєї Батьківщини серед поляків не забракне людей, готових віддати за це все, навіть власне життя», ‒ стверджують автори опитування.

Опитування провели 10‒13 червня 2022 р. серед 1068 повнолітніх учасників.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.