Як мінімум 18 європейських компаній або ж покинули, або пообіцяли припинити свою участь в проєкті з будівництва газопроводу «Північний потік-2» після того, як США розширили санкції проти Росії.

Про це повідомила німецька газета Tagesspiegel з посиланням на звіт державного секретаря США Ентоні Блінкена Конгресу.

Серед інших, до цього списку потрапили постачальник промислових і будівельних послуг Bilfinger з Мангейма і страховик Munich Re Syndicate Limited. Однак в основному мова йде про страхові компанії, чиї штаби здебільшого розташовані в Великобританії. Крім цього, до списку «відмовників» потрапили Zurich Insurance Group і паризька Axa Group.

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» може негативно вплинути на політичний імідж Німеччини у світі та привести до втрати довіри до цієї країни на міжнародній арені.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що вартість прокладки в Німеччину російського газопроводу «Північний потік-2» давно перевищила економічно доцільну, що зайвий раз доводить спрямованість цього проєкту на підрив енергетичної безпеки Європи.

23 лютого Сполучені Штати запровадили санкційні заходи проти російського судна-трубоукладача «Фортуна», яке залучено в процесі добудови російського газопроводу «Північний потік-2».

slovoidilo.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.