Російськомовні жителі Фінляндії набагато більш негативно сприймають вступ країни до НАТО, ніж населення загалом, і більшість – проти цього.

Як пише “Європейська правда”, такими виявилися результати опитування з цього питання, проведеного на замовлення мовника Yle.

Опитування проводила компанія Taloustutkimus у квітні-травні методом телефонного інтерв’ю. Всього опитали 501 респондента серед росіян, які постійно проживають у Фінляндії, можлива похибка складає 4%. Це чи не перше репрезентативне опитування серед цієї групи щодо вступу Фінляндії до НАТО за останній час.
Серед тих, для кого рідна мова – російська, підтримують членство в Альянсі лише 20%, проти – 55% і 25% – не визначилися з думкою.

Серед респондентів 21% – громадяни Росії, 19% – Фінляндії, 39% мають подвійне громадянство РФ та Фінляндії і ще 21% – громадяни інших країн.

Найбільша частка тих, хто негативно ставиться до членства Фінляндії у НАТО, виявилася серед громадян РФ – проти 59%. Водночас серед тих, хто має громадянство лише Фінляндії, це трохи менше – 52%. Нагадаємо, серед населення країни загалом станом на початок травня підтримка членства у НАТО досягла 76%.
44% опитаних вважають, що Фінляндія після вступу до НАТО зможе зберегти добросусідські відносини з РФ, 30% – сумніваються у цьому і 25% не змогли відповісти.

25% повністю або частково погодилися з твердженням, що вступ Фінляндії та Швеції до НАТО загрожує безпеці РФ; близько 50% не погодилися з цим твердженням і 25% – не змогли відповісти.

У компанії зазначили, що багато респондентів насторожено ставилися до опитування, дехто прямо сказав, що підозрює замасковане шпигунство. “До нас часто зверталися з питанням, чи це справжнє це дослідження – люди сумнівалися, хто за цим стоїть”, – зазначає виконавчий директор Taloustutkimus Ярі Паюнен. За його словами, досі жодне опитування подібного масштабу не провокувало такої кількості звернень з певними запитаннями. Також дослідження зайняло більше часу, ніж зазвичай, через труднощі пошуку респондентів, рідною мовою яких є російська.

За даними на кінець 2020 року, у Фінляндії проживало 84 тисячі осіб, які офіційно називають рідною мовою російську. Це найбільша іноземна етнічно-мовна меншина в країні.

usp-ltd.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.