Релігієзнавець Андрій Ковальов прокоментував проведення Синоду «УПЦ» московського патріархату, який зараз відбувається в Лаврі. Він заявив, що Москва продовжує фінансувати верхівку РПЦвУ через нардепа Вадіма Новінського. РПЦвУ буде зберігати вірність московському патріарху Кірілу, а Москва ніколи не відпустить її, адже це остання надія Кремля.

«На мою думку, в керівництві РПЦ в Україні, як завжди перемогла тупа позиція вірності Кірілу і страху перед Москвою. На цьому Синоді колаборанти в рясах засудять “захоплення храмів раскольніками”, також будуть погрожувати місцевій владі зверненням до Європейського суду з прав людини за заборону діяльності РПЦ в Броварах та Конотопі. Також на Синоді зраково-показово засудять всіх священників, які вийшли з духовної неволі РПЦ та возз’єдналися з Православною Церквою України», – написав Андрій Ковальов у Фейсбуці.

Він припустив, що заборонять у священнослужінні священників, які підписали колективний лист про Міжнародний православний суд над Кірілом (Гундяєвим).

«Ніякого довгоочікуваного так званого “Собору Московського Патріархату в Україні”, щодо Автокефалії не буде! Навіть не сподівайтеся», – запевнив Ковальов.

«Очільник РПЦ в Україні до останнього будуть зберігати вірність Кірілу і Москві. Москва і далі, навіть в умовах війни фінансує верхівку РПЦ в Україні через певні фінансово-промислові групи, зокрема через компанії с*ки-православної Малхасяна-Новінського. Те, що цей персонаж досі не сидить – це частина політичних домовленостей, а він далі виконує обов‘язки касира РПЦ в Україні. На жаль гарантією недоторканності Вадіма Владіславовича є один найбагатший олігарх України. До речі Новінський не раз сам підтверджував це у своїх інтерв’ю.

Деякі священники і миряни, які залишаються у секті московствующих в Україні, і далі щиро вірять, що триваюча російська військова агресія стане каталізатором скликання якось “Собору”, на якому Москва дозволить своїй церковній структурі в Україні оголосити Автокефалію – церковну незалежність від Москви!

Не будьте наївними! Цього не буде. РПЦ в Україні – це остання надія Москви. Це остання, найбільша структура Путіна в Україні і Москва ніколи від цієї структури не відмовиться. Єдиний шлях – це вихід з Московського Патріархату і возз’єднання з ПЦУ. Ті хто і надалі залишаться священиком, або адептом московської секти – співвідповідальний за російську агресію і військові злочини Москви в Україні. На ваших руках кров вбитих українців», – підкреслив релігієзнавець.

Він додав, що не варто сподіватися на якісь зміни у середовищі РПЦ в Україні. «Якщо ці люди досі не відійшли від московської секти – сподіватися на їхнє виправлення не доводиться».

«Читайте Євангеліє там є відповідь на всі питання: “Але Ісус сказав йому: іди за Мною і залиш мертвим ховати своїх мерців.” (Мф. 8:22)», – підсумував Ковальов.

Нагадаємо, 11 травня релігійний експерт Олександр Єфременко припустив, що на Синоді «УПЦ» МП покарають всіх підписантів петиції про міжнародний церковний трибунал над московським патріархом Кірілом, який виправдовував війну рф проти України.

df.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.