Колишній мер Харкова Геннадій Кернес не міг підписувати подання про призначення Ігоря Терехова секретарем Харківської міської ради.

Група юристів депутата Харківської обласної ради Кирила Кернеса вимагатиме від СБУ, ДБР, Генпрокуратури та Національної поліції розпочати розслідування за фактами скоєння низки посадових злочинів під час перебування Геннадія Кернеса у Берліні.

Як передає “Думка”, про це сьогодні, 30 листопада, під час прес-конференції сказали голова групи юристів Кирила Кернеса адвокат Сергій Барбашин та адвокат Маргарита Немченко.

Адвокати підкреслили, що вже під час госпіталізації 16 вересня 2020 року в Берліні Геннадій Кернес перебував у стані передкоми, мав розлади мовлення та був паралізованим. Наприкінці листопада – на початку грудня 2020 року у Геннадія Кернеса розпочалася стійка поліорганна недостатність, сепсис і зникли всі надії на одужання.

Барбашин сказав, що адвокати можуть надати документи щодо створення цифрового підпису Геннадія Кернеса. На переконання адвоката, з огляду на фізичний стан, у “Шаріте” Геннадій Кернес “будь-які дії фактично з електронно-цифровим підписом зробити не міг”.

Він зауважив, що відповідальними особами за електронні підпис міської ради були заступниця міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі та начальник інформаційного відділу Фадейкін.

Барбашин заявив, що 17 вересня 2020 року з 15:30 до 15:50 з ip-адреси харківського КП “Міський інформаційний центр” одна з відповідальних осіб за електронний підпис Геннадія Кернеса скористалася функцією з продовження дії сертифікату на електронний підпис на онлайн-сервісі податкової служби. Електронний підпис був перевипущений із номером “8800” (останні чотири цифри номеру). “Це сталося вже коли Геннадій Адольфович був у Німеччині. Це зробила особа, яка знаходилася в місті Харків”, – підкреслив він.

Адвокат зазначив, що податкова служба не має технічної можливості відстежувати ip-адреси, із яких здійснюється продовження сертифікату. Однак саме 17 вересня 2020 року були подані декларації до НАЗК щодо зміни майнового стану Геннадія Кернеса. І НАЗК, маючи відповідні можливості, надало детальну інформацію щодо всіх дій особи, яка використовувала акаунт Геннадія Кернеса під час подання декларації.

Він наголосив, що особа, яка продовжувала сертифікат Кернеса, перебувала в Харкові. На цей час Геннадій Кернес майже добу був у критичному стані в Німеччині. Невідома особа з Харкова подала 2 декларації Геннадія Кернеса про зміни майнового стану.

Крім цього, 9 грудня 2020 року до мерії надійшли пропозиції щодо зміни складу у міській владі. Пропозиції були підписані сертифікатом № 8800, що був створений із Харкова, коли Геннадій Кернес був у Берліні. Але сам підпис на документах був поставлений у Берліні.

Немченко додала, що питання компрометації електронно-цифрового підпису було винесено на фахову експертизу. За її словами, експерт Олексій Костенко зробив висновок, що ключ вважається скомпрометованим, якщо до нього мають несанкціонований доступ сторонні особи. Електронний підпис Геннадія Кернеса з №6800 вважається скомпрометованим з 14:26 17 грудня 2020 року, коли його використали невідомі особи, коли відбувся перший захід до особистого електронного кабінету НАЗК. Ключ №8800 вважається скомпрометований з моменту його створення 17 вересня 2020 року на основі вже скомпрометованого ключа №6800. Тому всі документи Геннадія Кернеса, подані з 17 вересня 2020 року, згідно до висновків експерта, є такими, що не несуть жодних юридичних наслідків (у тому числі, документи до ТВК, подання про призначення секретаря Харківської міської ради тощо).

“Ми можемо зробити висновок, що 9.12.2020 року на першій сесії Харківської міської ради, як ми вважаємо, як вважає наш клієнт, відповідно до висновків, які ви можете зробити, відповідно до наданих письмових доказів, Терехов, Новак, Чечетова-Терашвілі на виконання попередньо розробленого плану по захопленню влади в місті Харкові забезпечили виготовлення і відправлення, отримання і реалізацію від імені Геннадія Кернеса сфальсифікованих пропозицій про обрання їх керівниками міста Харків та зручного для них складу виконкому”, – сказав Барбашин.

За його словами, в діях Ігоря Терехова, Тетяни Чечетової-Терашвілі та Олександра Новака та інших посадових осіб Харківської міської ради є ознаки складу злочину за ст. 109 (незаконне захоплення влади), ст. 358 (підроблення документів), ст. 361 (незаконне втручання в електронні мережі), ст. 364 (зловживання службовим становищем), ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Він висловив переконання, що розслідування відкритої 3 роки тому справи про можливе підроблення електронного підпису Кернеса затягується.

Барбашин заявив, що адвокати Кирила Кернеса планують подати письмові заяви до СБУ, ДБР, Нацполіції та Офісу Генпрокурора з вимогою розпочати розслідування подій із Геннадієм Кернесом за статтями 109, 358, 361 і 364 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в берлінській клініці “Шаріте” внаслідок ускладнень від коронавірусної хвороби.

У листопаді 2020 року Кернеса визнали переможцем виборів і оголосили мером Харкова без складання присяги. Тоді представники міськвиборчкому заявили, що це можливо, оскільки Кернес складав присягу мера Харкова після першої перемоги на виборах.

На початку грудня 2020 року Харківська міська рада старим складом змінила регламент, дозволивши вести установче засідання не обраному меру, а іншій особі – першому заступнику мера Олександру Новаку. Тоді ж Новак, посилаючись на клопотання Геннадія Кернеса, завірені електронними підписами, поставив на голосування питання про призначення Ігоря Терехова секретарем Харківської міської ради. Терехова обрали і це дозволило йому керувати міською радою.

Після смерті Геннадія Кернеса Терехов переміг на позачергових виборах Харківського міського голови. Його передвиборча кампанія базувалася на тезі, що він є наступником Кернеса та продовжуватиме його справу.

Депутатка міської ради Аліна Мустафаєва 22 грудня 2020 року звернулася до правоохоронних органів із заявою щодо можливого підроблення підпису. 11 січня 2021 року стало відомо про відкриття кримінального провадження за фактом звернення. Зараз триває розслідування кримінального провадження за фактом можливого підроблення електронного підпису Геннадія Кернеса.

Юрій Ларін. dumka.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *