Від початку повномасштабного російського вторгнення українські журналісти стали очима та вухами не лише свого народу, а й усього світу загалом. На цьому наголосила ексдепутатка Європарламенту від Німеччини, заступниця голови наглядової ради Європейського центру свободи преси та медіа (ECPMF) Ребекка Гармс, виступаючи 15 серпня під час відвідин Національної спілки журналістів України.

Німецька політикиня і громадська діячка відвідала Центр журналістської солідарності НСЖУ в Києві, де поспілкувалася з головою НСЖУ Сергієм Томіленком, першою секретарем Спілки Ліною Кущ і секретарем Спілки, кримським журналістом Миколою Семеною.

Микола Семена особисто подякував Ребецці Гармс за те, що вона свого часу внесла проєкт резолюції Європарламенту (згодом схвалений) на підтримку солідарності з незаконно засудженими в окупованому Криму кримськотатарськими активістами й самим Миколою Семеною, якого переслідувала окупаційна влада.

– Для нас, українських журналістів, велика честь зустрічати в Києві таких впливових громадських діячів, як пані Гармс, – сказав Сергій Томіленко. – Вона десятиліттями не лише на словах, а й на ділі підтримує боротьбу України за своє існування як нації й прагнення українських журналістів правдиво і об’єктивно інформувати свою аудиторію.

У свою чергу пані Гармс розповіла про зусилля Європейського центру журналістських свобод щодо допомоги журналістам України і наголосила на значенні працівників українських медіа в протистоянні агресивній російській пропаганді. Вона запросила представників НСЖУ взяти участь у великій конференції, яку центр організовує на підтримку України в Кракові наприкінці листопада 2023 року.

– Ми розуміємо, що війна розпочалася задовго до 24 лютого 2022 року. Частиною гібридної війни була війна інформаційна. Базуючись на своєму досвіді, можу стверджувати, що українські журналісти на цій інформаційній війні набагато кращі та ефективніші за своїх західних колег, – зауважила Ребекка Гармс. – З огляду на цю боротьбу з російською пропагандою, важко навіть уявити, до якої міри діяльність українських журналістів важлива для виживання всього суспільства.

Пані Гармс переконана, що Україна обов’язково переможе у цій війні, й робота журналістів є важливим внеском у спільну перемогу.

Відвідуючи НСЖУ, Ребекка Гармс привітала учасників тренінгу, присвяченого роботі журналістів в умовах хімічної та редіаційної безпеки, який того дня проходив у Спілці.

– Я вперше побувала в Україні в 1989 році – в Чорнобильській зоні, – розповіла пані Гармс. – Коли торік росіяни окупували Чорнобильську станцію, в мене було відчуття, що цього просто не може бути. Першим враженням був жах, що катастрофа може повторитись. І ще більше шокувало, що вони теж розуміють, що відбувається і чим це може загрожувати… Ми розуміємо, що атаки на Чорнобильську та на Запорізьку атомні електростанції є усвідомленими діями росіян. Вони свідомо накопичують там зброю, свідомо атакують ці об’єкти. Саме цей тренінг є важливим та актуальним.

Ребекка Гармс висловила сподівання, що знання, отримані під час тренінгу, його учасникам ніколи не знадобляться.

– Але добре, що Національна спілка журналістів України проводить такі заходи, і я дуже рада, що між НСЖУ і європейськими організаціями налагоджено співпрацю, – сказала пані Гармс.

Свій виступ вона завершила словами «Слава Україні!»

Тренінг «Робота журналістів в умовах хімічної та радіаційної безпеки», Національна спілка журналістів України провела за підтримки «Репортерів без кордонів». Тренерами виступили кваліфіковані фахівці – міжнародний експерт з радіаційного та хімічного захисту Максим Довгановський, який співпрацює з ЄС та НАТО, і воєнна журналістка Юлія Суркова, котра співпрацює з Agence France-Presse та ООН, має значний досвід роботи в зонах техногенних катастроф. Кожен учасник отримав, крім сертифікату, також захисне спорядження для своїх редакцій від «Репортерів без кордонів».

nsju.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *