Лише 10% законопроєкту “Про медіа” стосуються прямих європейських зобов’язань, які взяла на себе Україна як країна-кандидат на вступ у Європейський Союз.

Про це свідчить порівняльно-правовий аналіз до проєкту Закону України “Про медіа” (реєст. №2693-д від 2.07.2020) в оновленій редакції, що наданий Секретаріатом Кабінету Міністрів України на публічний запит.

Зокрема, таблиця містить аналіз відповідності законопроєкту “Про медіа” базовій Директиві 2010/13/ЄС про координацію певних положень, встановлених законами, нормативно-правовими або адміністративними актами в державах членах стосовно надання аудіовізуальних медіапослуг (Директива про аудіовізуальні медіапослуги) (у редакції Директиви 2018/1808/ЄС).

Порівняльно-правовий аналіз складається з 422 сторінок. Лише 10% положень українського законопроєкту “Про медіа” стосується Директиви ЄС, все інше – новації українських розробників.

Нагадуємо, що критику українських журналістів та медіа викликає пропозиція надати державному телерадіорегулятору – Нацраді – право регулювати онлайн та друковані медіа.

Як повідомляли Українські Новини, представництво ЄС висловило свої очікування від нового закону “Про медіа” в Україні.

Ірина Дорофейчук. ukranews.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.