Джо Байден зняв свою кандидатуру з президентських виборів, натомість поговорюють, що демократи оберуть його віцепрезидентку Камалу Гарріс як представника від Демпартії. Водночас республіканці не змінили свого рішення та просувають експрезидента США Дональда Трампа. Керівник дослідницьких програм Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” Юрій Олійник прокоментував для Фокус чи зміниться політика США щодо України, чи буде надаватися військова допомога та й загалом підтримка у боротьбі проти рф у разі перемоги Гарріс або Трампа.

Кандидат політичних наук Юрій Олійник у коментарі Фокусу, власне, заявив, що сам вибір між Гарріс і Трампом не є вибором між абсолютним злом або абсолютним добром. Проте він вважає, що існують певні ризики щодо оточення Трампа, зокрема віцеспікера, який заявляє, що Європа та Україна мають самі себе захищати.

“Загалом я не бачу повного жаху в цьому (можливому президентстві Трампа, — ред.), тому що в той же час політика Трампа за його попередньої каденції була дуже проукраїнською. Вперше нам прийшли “Джавеліни” і була певна і досить чітка протидія Росії, і в Сирії та на інших напрямках”, — пояснив політолог.

За його словами, головна проблема — це бажання США та потреба в певній паузі, ізоляціонізмі, концентрації на відносинах в Східній Азії, зокрема з Китаєм. Очевидно, що європейські союзники будуть змушені більш самостійно дбати за свою безпеку, але водночас, якщо спроби зробити якесь мирне врегулювання з президентом рф володимиром путіним проваляться через великі амбіції Путіна і небажання того ж самого Китаю допустити швидкого миру за участі США.

“Можливо, Трамп вдасться до досить різкої ескалації, що призведе до швидшого результату і впливу на Росію, ніж це є зараз. Але для цього треба активніше працювати українській дипломатії. Бачимо вже добрі звістки, що в принципі планується зустріч Зеленського і розмова, власне, з Трампом”, — зауважив Олійник, додавши, що потрібно реально і повномасштабно працювати з двома партіями, а загалом ці два кандидати будуть дбати передусім про інтереси Америки, або конкретно електорату і сил, які вони представляють.

Чого очікувати від Камали Гарріс щодо українського питання?

На думку Юрія Олійника, Гарріс, очевидно, продовжуватиме політику Байдена, яка попри підтримку України страждає певною невизначеністю і небажанням одноразово і комплексно вплинути на цю війну.

“Це ми бачимо, коли дуже довго затягується постачання зброї і фінансування. Байден міг би цю піврічну паузу з фінансуванням не допускати, у нього були для цього всі можливості. Тим більше, що Гарріс так само не помічена в якихось великих інтелектуальних здобутках. До неї також є певні питання щодо її минулої діяльності, власне, зв’язок з такими ліворадикальними силами Демократичної партії. Вони також говорять про мир будь-якою ціною і цей тиск на неї буде очевидним”, — заявив політолог в коментарі.

На відміну від Байдена, який набрав майже 3900 голосів партійних делегатів, Гарріс має меншу підтримку.

Юрій Олійник вважає, що не факт, що Гарріс переможе, оскільки попри велику підтримку команди Байдена, багато демократів насправді її не підтримують.

“Багато людей, цілком можливо, на з’їзді партії в серпні виступлять проти неї. Це не означає, що вона зможе перемогти Трампа”, — заявив Олійник.

ussd.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *