Затвердження угоди про вихід Великої Британії з Європейського союзу буде складним і тривалим процесом і не призведе до відставки прем’єр-міністра Терези Мей чи проведення повторного референдуму. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.

На думку аналітика, угода Великої Британії з ЄС щодо Brexit завжди буде незручна для певної частини британського істеблішменту і стосовно цього документу буде вкрай важко досягнути компромісу.

«Навіть остаточно допрацювавши текст угоди, сторони не досягнуть повного консенсусу, оскільки Brexit є взагалі досить чутливим питанням і кожен у Великій Британії бачить його по-своєму, тому ці відставки міністрів є досить логічним результатом. Об’єктивно слід розуміти, що майже 50% населення країни не підтримує вихід країни є ЄС, тому ось така гра з методами виходу, завжди буде когось не влаштовувати. Це нормальний стан за таких результатів волевиявлення британців, коли вони голосували за вихід країни зі складу ЄС»

Експерт також не прогнозує відставки прем’єр-міністра Терези Мей, як про це заявляють окремі члени британського парламенту, і прогнозує тривалий пошук компромісу з цього питання в урядових колах країни.

«Зміна глави британського уряду ситуацію принципово не змінить. Навпаки, Тереза Мей хотіла зробити досить м’який вихід і отримати від ЄС максимально вигідні умови, зробивши цей процес зручним для Британії. Однак нажаль це буде досить складно реалізувати і навряд чи навіть потенційно новий прем’єр зможе знайти вихід з цієї ситуації. Тож Тереза Мей залишиться на своїй посаді і на неї будуть «вішати» усі ці проблеми, але вона змушена буде шукати компроміс і готувати нові версії угоди по Brexit, а її у відповідь так само сваритимуть» — Володимир Денисюк, експерт аналітичної групи Geostrategy

Володимир Денисюк також вважає дуже низькою імовірність проведення повторного референдуму і скасування Brexit, оскільки це не відповідає традиціям країни.

«Британське суспільство зараз дуже напружене, воно розділилося на два табори і це дуже не подобається істеблішменту. Однак провести другий референдум – не в традиціях британської демократії, оскільки волевиявлення зроблене і його слід довести до логічного кінця. Тому уряд дотискатиме цю угоду до кінця – триватиме пошук інших варіантів документу, які будуть найбільш м’якими і толерантними для тих, хто хоче скасувати Brexit. Вихід Великої Британії з ЄС має відбутися, оскільки за це проголосували люди, влада не готова провести повторний референдум з цього питання» — Володимир Денисюк, експерт аналітичної групи Geostrategy

Угода про відносини ЄС і Британії після її виходу з блоку готова та опублікована, але є імовірність, що документ не укладуть взагалі. 18 жовтня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей та інші лідери ЄС висловили впевненість в укладанні угоди Brexit, проте обидві сторони як і раніше не можуть укласти домовленості щодо кордону в Ірландії – це питання може зірвати весь процес переговорів.

14 листопада текст угоди про вихід Великої Британії із Європейського союзу був остаточно погоджений сторонами. Тепер його має схвалити уряд Сполученого Королівства. Однак 15 листопада через незгоду з проектом Brexit подали у відставку відразу три міністри: державний секретар британського міністерства у справах Північної Ірландії Шайлеш Вару, міністр Британії з питань Brexit Домінік Рааб та міністр праці та пенсій Естер Макві. На їхню думку, договір не відповідає результатам референдуму 2016 року і не здатен забезпечити «правильний результат» для майбутнього країни. А член британського парламенту Анн Марі Морріс закликала висловити вотум недовіри Терезі Мей через запропонований проект угоди по Brexit.

Тим часом за результатами опитування телеканалу Sky News, 54% респондентів підтримують проведення другого референдуму щодо виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Раніше стало відомо, що Велика Британія може відмовитись від Brexit, крім того, ЄС наполягає на проведенні додаткового референдуму щодо виходу країни зі співдружності.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *