Активісти однієї з вірменських партій закидали українське посольство у Єревані борщем і порадили дипломатам “їсти та замовкнути”.
Все – через нещодавню заяву МЗС України про бої на вірменсько-азербайджанському кордоні. Київ висловився та підтримку територіальної цілісності Азербайджану.
На єреванську акцію з борщем у міністерстві закордонних справ України поки що вирішили не реагувати.
Хто організував акцію?
Сайт News.am опублікував відео, на якому видно, як кілька людей з мегафонами зібралися біля українського посольства.
Як повідомлялось, це представники молодіжного крила “Вірменської революційної федерації Дашнакцутюн” – однієї з найстаріших місцевих партій, яка виступає за концепцію історичної “Великої Вірменії”.
Один з учасників тримав плакат з намальованою тарілкою борщу і написом українською мовою “Їжте та замовкніть”.
“Протягом декількох днів на вірменсько-азербайджанському кордоні йдуть зіткнення. Через це різні держави і організації виступили з заявами, а заява України була односторонньою, вони ллють воду на млин Азербайджану”, – цитує активістів вірменський сайт “Панорама”.
“Ви вбиваєте клин у відносинах між Вірменією і Україною. Ми прийшли сюди, щоб сказати – з’їжте приготований вами борщ”, – додав активіст партії.
Після цього учасники акції кинули кілька тарілок з борщем у будівлю посольства.
“Ми закликаємо посла передати владі України… залишити бізнес-інтереси і не втручатися в цей конфлікт”, – підсумував один з організаторів акції.
Що кажуть у МЗС України
В українському МЗС повідомили BBC News Україна, що наразі не мають наміру реагувати на “борщову” акцію у столиці Вірменії.
Там додали, що вважають достатньою першу заяву про ситуацію на вірменсько-азербаджайнському кордоні.
Заява, про яку йде мова і яка стала причиною акції в Єревані, була опублікована 13 липня.
“МЗС України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку із загостренням ситуації на азербайджансько-вірменському кордоні, результатом чого стало здійснення 12 липня 2020 року артилерійських обстрілів на Товузькому напрямі”, – йшлося у ній.
Українські дипломати закликали сторони шукати мирні шляхи вирішення конфлікту на основі резолюцій ООН, ухвалених ще в 1993 році.
Та найбільший резонанс у Вірменії викликало останнє речення заяви: “Українська сторона виступає за політичне врегулювання ситуації на основі дотримання суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах”.
Через цю заяву українського посла у Вірменії Івана Кулебу запрошували на розмову до вірменського МЗС.
Водночас надзвичайна і повноважна посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова у колонці на сайті LB.ua висловила подяку українському МЗС за “чітку і принципову позицію в підтримці суверенітету і територіальної цілісності Азербайджанської Республіки”.
В останні кілька днів на кордоні Вірменії та Азербайджану були зіткнення із застосуванням артилерії. Загинули щонайменше 16 людей.