Український дипломат Вадим Трюхан в ефірі каналу InterVizor  спростовує поширену думку про те, що Трамп здасть Україну Путіну в обмін на Сирію, зніме санкції з Росії або піде на послаблення санкцій або геополітичні поступки.

США – це не якась тоталітарна держава чи султанат, де одна людина приймає всі рішення. Там дуже сильні політичні інституції та інститути державної влади, і вони вимушують Трампа бути дуже обережним в своїх рішеннях та діях. Кожен його невірний або необачний крок, який буде суперечити національним інтересам та очікуванням виборців, може негативно вплинути на нього. А йому треба думати про осінь, коли відбудуться проміжні вибори в Конгрес, вкрай для нього важливі.

Він також додає, що якщо Республіканська партія програє восени, у Трампа будуть малі шанси на переобрання на другий термін. Однак допускає, що згодом політики підуть на балтійський варіант, нагадуючи про період після Другої світової війни. Тоді ні США, ні Європа не визнавала факт окупації прибалтійських країн Радянським союзом, і водночас розвивала з ним відносини. Такий варіант тоді був  можливим через сподівання лідерів західних країн, що Прибалтика згодом отримає незалежність. Що і трапилося у 1991 році.

Цей варіант процедури замовчення теж може розглядатися. Буде прийнятий принцип: ми не визнаємо окупацію Росією Криму, але поступово відновлюємо діалог, починаємо торгувати , повертаємо Росію у велику гру взамін інших поступок.

Є також припущення, що серед цих поступок буде звільнення українських політичних в’язнів, що перебувають на території Росії, і навпаки – російських громадян, що відбувають покарання в американських тюрмах.

Широкому загалу невідомо, що не просто так Путін пішов назустріч Ердогану, коли прийняв рішення про звільнення двох лідерів кримськотатарського народу Чийгоза та Умерова. Вони звільнили тоді декілька росіян, які були у турецьких тюрмах.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.