Напередодні виборчих 2019-2020 років у Чернігові з’явився майданчик для обговорення політичної ситуації в країні і в регіоні. Зустріч 23 жовтня зібрала громадських експертів та політичних оглядачів, серед яких Юрій Паперний, Павло Пущенко, Микола Силенко та інші. Обговорили підготовку до виборів, засилля популізму та низьку політичну грамотність.

Україна вступає у виборчий період. 31 березня 2019 року – Вибори Президента України. 27 жовтня 2019 року – Вибори до Верховної Ради України. 25 жовтня 2020 року – вибори до місцевих рад.

Очевидно, що ключові політичні гравці розпочали активну агітацію. Усі ми бачимо політичну рекламу майбутніх кандидатів у президенти на бігбордах, телебаченні, в інтернеті. В цій ситуації дуже важко бачити реальну політичну картину серед передвиборчого потоку інформації. Саме тому Чернігівський політклуб подаватиме збалансовану інформацію про суспільно-політичні процеси.

На зустрічі констатували активність основних претендентів на посаду Президента України. Це Новий Курс Юлії Тимошенко, який активно рекламується зовнішньою рекламою та в інтернеті. Ацент на армії, мові і незалежній українській церкві Петра Порошенка. З візитами до Чернігова також приїздили Тарута, Наливайченко, Безсмертний. Окремо варто варто відзначити боротьбу проти підвищення тарифів, яку взяли на озброєння одразу декілька політичних сил. Зокрема Соціалістична партія України на чолі з І. Кивою провели мітинг в центрі Чернігова зібравши до 100 людей похилого віку. Подібні ініціативи також йдуть від РПЛ та Батьківщини.

Політичну підготовку в області відмічає політичний експерт Юрій Паперний. «Для мене серйозною політична активність є у тих політичних сил, які мають усі районні представництва. Більш серйозно до роботи в області підійшла Радикальна партія України та Аграрна партія України. Також можна відмітити Батьківщину. Про інших говорити важко». Експерт підкреслив, що виконавча влада в області зовсім себе не проявляє. За місце голови Чернігівської обласної адміністрації борються два політичні клани, але остаточне рішення за Президентом.

Експерти акцентували увагу на виборах 23 грудня 2018 року до об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області, які стануть показовими і покажуть готовність партій і кандидатів до виборів. «Вибори в ОТГ є генеральною репетитицією під президентські. Будуть тренувати свої штаби і протягувати своїх людей, щоб потім використовувати цей ресурс» – песимістично заявив консультант Асоціації міст України Микола Силенко. Проте додав, що децентралізація зараз все таки є найуспішнішою реформою і ми маємо більше викривати і обговорювати корупцію, щоб її зупинити.

Більшість експертів висловили думку, що в Чернігові є проблема зі збалансованою аналітичною інформацією. Зокрема, голова освітнього центру Ініціатива Павло Пущенко заявив: «За останні кілька років я не пам’ятаю жодних системних досліджень або матеріалів про політичну ситуацію в області. Ніхто на цьому полі публічно не працює». Експерт закликав детальніше аналізувати місцеві команди всеукраїнських гравців.

Політичний оглядач Ілля Бесчетніков висловив сподівання, що зустрічі Чернігівського політклубу будуть доносити адекватну збалансовану інформацію і формувати свідомих громадян і експертів.

Координатор Чернігівського політклубу Олександр Рись обіцяє найближчим часом організовувати зустрічі на більш конкретні актуальні теми та залучати більш широку аудиторію до обговорення.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *