Користувачі соціальної мережі TikTok та любителі південнокорейської музики K-Pop стверджують, що саме завдяки їхнім зусиллям кількість учасників першого за кілька місяців передвиборчого мітингу Дональда Трампа була не такою великою, як очікували. Представники президента США такі твердження відкидають.

У суботу ввечері Трамп провів зустріч зі своїми прихильниками на стадіоні BOK Center в місті Талса, штат Оклахома, що вміщає майже 19 тисяч людей.

Проте частина місць на стадіоні залишилася порожньою. Пожежна бригада міста Талса повідомляє, що мітинг відвідали лише 6 тисяч людей, але представники кампанії Дональда Трампа стверджують, що учасників було набагато більше.

Через карантин, запроваджений для боротьби з поширенням коронавірусу, востаннє Трамп проводив мітинг приблизно три місяці тому.

За словами політтехнолога Стіва Шмідта, підлітки з усієї території США замовили квитки на захід за участю Трампа, хоча насправді брати участь в ньому не планували. Зробили вони це навмисно, щоб в залі були порожні місця. Шмідт – відомий противник чинного президента – повідомив, що серед тих, хто брав участь в акції, була його донька.

“Моя 16-річна дочка та її друзі … отримали сотні квитків. Американські тінейджери вас зробили!”, – написав Стів Шмідт у Twitter.

Під цим дописом чимало коментарів, автори яких підтверджують слова Шмідта і кажуть, що їхні діти займалися масовою купівлею квитків. Деякі, втім, відзначають, що в акції брали участь люди різного віку. “Це були не тільки тінейджери. Мені 60, і в мене є 300 квитків”, – написала користувачка соцмережі Тереза ​​Мур.

Конгресмен-демократ Александрія Окасіо-Кортес також написала, що молодь і шанувальники K-pop організували масові фальшиві замовлення на квитки.

Перед мітингом в Талсі Трамп говорив, що в ньому має намір взяти участь мільйон його прихильників.

“Фальшиві запити на квитки ніколи не впливають на наші розрахунки”, – написав очільник президентської кампанії Трампа Бред Парскаль. Він пояснив, що людей на мітинги Трампа пускають в порядку живої черги, і звинуватив у відсутності аншлагу демонстрантів і журналістів, які відмовляли людей йти на мітинг в умовах пандемії.

“Ліві та онлайн-тролі, які святкують перемогу, вважаючи, що вони якимось чином вплинули на явку, навіть не знають, про що вони говорять і як працює організація наших мітингів, – сказав Парскаль. – Якщо ви приходите для участі в мітингу, то потрібно підтвердити це за допомогою номеру свого мобільного телефону, і ми постійно відстежуємо фальшиві номери. Так само було і на мітингу в Талсі, де ми позбулися десятків тисяч номерів і порахували нашу можливу аудиторію”.

Один з учасників кампанії в соцмережах Елайджа Деніел пояснив в інтерв’ю BBC, що багато противників Трампа замовляли квитки, щоб завищити можливу аудиторію мітингу і таким чином пожартувати над президентом, який часто любить говорити про величезну кількість своїх прихильників.

“Велика кампанія, в якій брали участь спільноти любителів K-pop і користувачів TikTok, полягала в тому, щоб показати, як він вихваляється своїми цифрами, зокрема фальшивими – тими, які штучно завищили за допомогою TikTok”, – сказав Деніел.

Незрозуміло, скільки зі згаданих Трампом сотень тисяч заявок на участь в мітингу були фальшивими. Однак тільки один з відеороликів в TikTok, розміщений 12 червня із закликом зробити хибні замовлення на квитки, отримав понад 700 тисяч вподобайок.

Спочатку штаб Трампа оголосив, що мітинг відбудеться 19 червня. У цей день афроамериканська громада в США відзначає свято, що отримало назву Juneteenth і знаменує остаточне скасування рабства в країні.

Після численних протестів політиків та активістів виборчий штаб Трампа все ж погодився перенести захід на 20 червня.

bbc.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.