ЕС продлил «крымские» санкции

Героєм березня став Гройсман, - експерти ОперСо

         

28.04.2017

 У березні тільки 50% експертів змогли визначитися зі своїм героєм. Серед тих, кого називали співрозмовники „ОперСо“, найчастіше лунало прізвище Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Саме він очолив рейтинг з показником у 8%, покращивши свій результат за місяць на 2 в. п.

Експерти позитивно оцінили запуск кабміном системи електронного документообігу. Не залишилися без уваги й наміри Володимира Гройсмана представити найближчим часом законопроект про реформування пенсійної системи України (зараз дефіцит Пенсійного фонду становить 140 млрд грн), анонсування створення 12-13 центрів кардіо-судинної хірургії по всій країні, зацікавленість проектом Ілона Маска з енергозбереження для впровадження його в Україні. Також до плюсів експерти віднесли продовження реформ з децентралізації, дотримання євроінтеграційного вектора в розвитку країни, жорсткий стиль управління. „Володимир Гройсман та його команда працює краще, ніж попередній уряд. Зміни є вже зараз, і буде перспектива, якщо витримає“, — наголосив експерт.

Прем’єр-міністр був противником блокади ОРДЛО. Свою позицію він аргументував так: „Ціна втрат від блокади становить 2–4 млрд грн на місяць. Енергетична блокада несе загрозу для вітчизняної металургії, підриває національну економіку і можливості для виконання соціальних програм, підтримки національної безпеки“. Однак після її легітимізації Володимир Гройсман заявив, що рішення РНБО по блокаді необхідне, оскільки іншого виходу в цій ситуації не було.

Дійсно, ситуація з блокадою мала амбівалентний характер. Беззаперечні аргументи щодо правильності своєї позиції висловлювала кожна зі сторін. Очевидним було і те, що не можна продовжувати „торгівлю на крові“, і те, що від дій активістів страждає українська економіка. Дискусії та дебати могли тривати ще доволі довго, якби в суспільстві не почав зростати градус напруги: ситуація наблизилася до критичної межі й могла вийти з-під контролю. Тому президенту, незважаючи на початкове відкидання ідеї блокади, не залишилось нічого, крім офіційного її визнання. Принцип „не можеш перемогти ворога — очоль його“ у цьому випадку виявився кращим і, мабуть, єдиним з усіх можливих варіантів розв’язання проблеми. Експерти оцінили цей тактичний хід, „нагородивши“ Петра Порошенка другим місцем у нашому рейтингу (5%).

На третьому місці з 4% опинилися нардеп Володимир Парасюк і мер Львова Андрій Садовий. Ватажок блокадників Володимир Парасюк у березні яскраво засвітився на ТБ, вдало використавши на свою користь інцидент із поліцією. Експерти помітили його здатність з’являтися вчасно в „гарячих“ місцях, займати позицію лідера та мобілізувати людей. Говорячи про Андрія Садового, експерти підкреслювали його витримку в боротьбі зі „сміттєвим“ колапсом і принципову позицію навіть під тиском та спробами шантажу (ідеться про погрози відкриття проти нього кримінальної справи).

По 3% набрали Надія Савченко, Семен Семенченко й Олег Тягнибок. Надія Савченко в березні змогла привернути увагу експертів тільки своїм новим образом в ефірі NewsONE. Семен Семенченко найчастіше згадувався в тандемі з Володимиром Парасюком як один із лідерів торгівельної блокади. На думку деяких експертів, саме через участь народних депутатів блокада протрималася доволі довго і змогла завершитися відносним успіхом.

Також тривідсоткову підтримку від експертів отримали військові на Сході країни, що продовжують боронити українські землі від розповзання „руського миру“.

Тож у березні в список топ-персон увійшли переважно представники українського політичного істеблішменту. Ураховуючи те, що однією з головних подій місяця стала неочікувана розв’язка торгівельної блокади Донбасу, список складається переважно з осіб, які останнім часом прямо або опосередковано асоціювалися з цією подією. Сподіваймося, квітень принесе більш насичену гаму імен і ми побачимо нові обличчя в рейтингу від експертів УПМ.

Альона Хуторна, соціолог

ОПЕРАТИВНА СОЦІОЛОГІЯ

Теги:

 

Комментарии

Имя: 
27 + 30 = ?
Оставить комментарий: 
Відмінити
  Первый Российский Анонимный Народный Кандидат начинает свою работу