Не зважаючи на «сміттєву кризу», оцінки діяльності Андрія Садового містянами залишаються на високому рівні

«Могілянка» стала ареною сутичок «правих» та «лівих»

         

16.06.2017

 14 червня на території Києво-Могилянської академії зірвали акцію «Ні насиллю в університеті!» проти сексизму, насилля та сексуальних домагань в університеті. Близько 40 невідомих пройшли на територію вишу й перешкоджали проведенню заходу. Учасниці зауважили, що на одному з них був значок ВО «Свобода», повідомляється на сторінці у Facebook Amnesty International Ukraine.

В описанні заходу зазначається, що на території Києво-Могилянської академії почали з’являтися наліпки про сексизм, насилля та сексуальні домагання, які існують в університетському середовищі. Частина наліпок вказувала на Олексія Курінного – викладача факультету правничих наук в НаУКМА. Акція мала підтримати це публічне висловлювання й критику насильницьких практик в університі. Як зазначається у події, «адміністрація університету неодноразово заявляла про своє бачення академії як проєвропейського, відкритого та сучасного закладу. Однак допоки адміністрація замовчуватиме подібні практики, закриватиме очі на дискримінаційні та ксенофобні настрої через апеляцію до статусу викладача, університет не може вважатись гідним та безпечним місцем для навчання».

Проте через дії невідомих людей, захід так і не відбувся. Нападники погрожували активісткам вчинити над ними сексуальне насильство і силою намагалися «вручити квіти», які принесли з собою. Один з них спробував зірвати значок Amnesty International з рюкзака учасниці. Поліція, яку учасники/ці викликали, прибула тільки за 40 хвилин і «не знайшла порушень», – повідомляє Amnesty International Ukraine.

Тим часом у соціальній мережі Facebook колишні і чинні студентки НаУКМА почали публікувати обурливі публікації і коментарі щодо поведінки викладача Олексія Курінного. Зокрема, його звинувачують у домаганнях і непристойній поведінці.

На ситуацію відредагував і колишній президент академії, професор Сергій Квіт: «Здається, мені вчора ввечері вдалося з’ясувати зміст проблеми – наскільки це можливо зробити з відкритих джерел. Викладач Олексій Курінний дозволив собі хамські висловлювання у спілкуванні зі студенткою через смс, за які дійсно можна було ставити питання про його звільнення з Академії. Як з’ясувалося, контракт з ним ще раніше не був продовжений, тому він надалі не буде в нас працювати. Але на цьому проблема не вичерпується. Група активних студентів організовує протест проти сексизму і сексуальних домагань в НаУКМА, які нібито старанно приховуються (!), що вже більше схоже на політичну провокацію. Сексуальні домагання – це не залицяння, а дуже серйозне звинувачення. Якщо б якась людина дійсно вдавалася б до таких дій, то негайно була б звільнена з НаУКМА. Такі речі в нас неможливо приховати чи замовчати. Але часто буває, що в скандалі головне – це сам скандал. Ескалація продовжилася й у відповідь на публічний тролинг Курінного (який фактично вже не є нашим викладачем) з’явилася його група підтримки. Зараз усі повинні зробити крок назад і припинити роздмухувати конфлікт, що, як і слід було очікувати, швидко виріс до протистояння “комуністів і фашистів” (права людини vs традиційні цінності). Ми це багато разів проходили. На мій погляд, всі, хто далі сприятиме ескалації конфлікту, не залежно від ідеологічної риторики, мають бути звільнені з Могилянки. Університет – це автономна інституція, де кожен може самореалізовуватися, не зачіпаючи гідність та інтереси інших. Давайте цінувати свій університет, а не використовувати його».

Сам Олексій Курінний написав в обговоренні заходу: «Красно дякую усім, хто мене підтримав у викритті цієї гірше-ніж-путінської провокації. Обіцяю і надалі боротися за українство усіма правовими засобами попри ворожий опір. Заяву на сторінці Емнесті маю підстави вважати особистою помстою мені за озвучене в радіоефірі викриття прихильності Емнестовиків до ‘осіб” із комуняцькою символікою. За фемінізм іще поговоримо. Слава Україні!»

Хмарочос

Теги:

 

Комментарии

Имя: 
27 + 30 = ?
Оставить комментарий: 
Відмінити
  Первый Российский Анонимный Народный Кандидат начинает свою работу