Чинний президент Молдови Ігор Додон збирається оскаржити в суді перемогу своєї суперниці Майї Санду на виборах глави держави. Ситуацію прокоментував експерт-міжнародник Тарас Семенюк, повідомляє “Україна 24”.

“Я думаю, це просто така тактика грамотного відходу, він прекрасно розуміє, що програв вибори. Розрив дуже великий, це не 1-2%, де можна було б апелювати до перерахунку голосів, або використовувати аргумент фальсифікацій і таке інше”, — сказав він.

Експерт розповів, як зміниться політика Молдови після виборів.

“Додон програв, а з ним програли й проросійські сили, але це не означає, що вони підуть. Хочу нагадати, що Санду 2019 року очолила “уряд консенсусу”, який складався наполовину з проєвропейських сил, а наполовину з проросійських. Очевидно, що Молдова не буде повністю повертатися спиною до Російської Федерації, а шукатиме співпраці як з Європою, так і з Росією. Така політика збережеться, а відійде в минуле жорстка проросійська політика Додона, який висловлював сумніви з приводу анексії Криму та окупації Донбасу.

Тому зараз ми отримали в особі нового президента Молдови нового союзника. Це фундаментально важливо для відносин між країнами та безпеки в регіоні. Історія з Придністров’ям не закінчилася, вона триває, і, дивлячись на ситуацію з Карабахом, аналітики обережно попереджають, що подібні речі можуть відбутися і в Молдові. Тому Молдова йтиме багатовекторним шляхом”, — сказав він.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *