Сергій Гармаш вважає, що якщо Москва дійсно хоче зміни температури переговорів в ТКГ, то було б логічно, якщо б вона пішла на заміну своєї переговорної групи людьми з більш свіжим поглядом, які не несуть на собі негативний емоційний багаж.

Віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков вважає, що російських представників в Тристоронній контактній групі (ТКГ) переговорників у Мінську щодо Донбасу потрібно замінити, тому що вони не здатні домовлятися.

Ось, що думає з цього приводу Сергій Гармаш:

“Якщо люди 5 років говорили “ні”, то їм психологічно важко сказати “так”. Це помітно.

Україна продемонструвала свою конструктивну позицію, посиливши свою делегацію головами парламентських комітетів, віце-прем’єром та заступниками міністра. Якщо Росія не відповідає адекватно, то вона показує західним партнерам свою “конструктивність”.

Чи змінить це  щось? Сумніваюся, тому що – ТКГ виконавчий орган, він не приймає політичних рішень по ходу міждержавного конфлікту. Ну, а заміна представників Росії з ОРДЛО тим більше малозначна, оскільки вони лише озвучують позицію РФ і не продукують самостійних позицій.

Але на дипломатичному і психологічному рівні така ротація була б позитивною, оскільки нам зараз психологічно важко вести якийсь діалог з людьми, причетними до тортур, вбивств наших співгромадян, які захопили наші міста, тримають наших людей у заручниках.

Тому, якщо Москва дійсно хоче зміни температури переговорів, то було б логічно, якщо б вона пішла на заміну своїй переговорної групи людьми з більш свіжим поглядом, які не несуть на собі негативний емоційний багаж”.

experts.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *