Районний суд російської республіки Адигея заборонив роботу компанії українського бізнесмена Ігоря Коломойського та ухвалив рішення про конфіскацію його активів, повідомляє російське пропагандистське видання Коммерсантъ.
Разом з активами Коломойського суд також конфіскував майно колишнього власника збанкрутілого в Росії Смоленського банку Павла Шитова.
У суді стверджують, що Коломойський є членом британської компанії JKX Oil & Gas Limited, яка входила до «екстремістської групи, дії якої мали яскраво виражений антиросійський характер».
Коломойського визнали «екстремістом» через фінансування ним «збройних формувань України». Крім того, суд звинуватив бізнесмена у підтримці українського уряду після Революції Гідності 2014 року.
Російська влада конфіскує майно Коломойського на мільярди рублів, а також близько 500 земельних ділянок у Володимирській, Калінінградській, Московській та Смоленській областях. Їхня вартість перевищує 6 млрд рубів.
Водночас СБУ, БЕБ і Офіс генпрокурора у вересні вручили Коломойському підозру за ст. 190 і 209 КК України — легалізація майна, отриманого шахрайським шляхом.
СБУ вважає, що протягом 2013−2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом виведення коштів з країни, використовуючи інфраструктуру підконтрольних банків.
Ще дві підозри Коломойському вручили 7 і 15 вересня — у заволодінні коштами ПриватБанку на суму понад 9,2 млрд грн і незаконному заволодінні 5,8 млрд грн.
2 вересня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському. Його відправили під варту на 60 діб у Дніпрі з можливістю внести заставу в понад 509 млн грн. Згодом цю суму збільшили.
28 листопада арешт для Коломойського продовжили до 26 січня 2024 року. Він міг внести заставу в розмірі 3,8 млрд грн, однак олігарх відмовився вносити кошти. Апеляційний суд пізніше зменшив розмір застави до 2,7 млрд грн.
28 лютого 2024 року Коломойського залишили у СІЗО ще на два місяці, але зменшили розмір застави.