Американські прокурори розслідують ймовірне втручання українських посадовців у президентські вибори в США 2020 року, повідомила 27 травня газета New York Times.

За повідомленням, в рамках кримінального розслідування з’ясовується, чи використовували українські офіційні особи Рудольфа Джуліані, особистого адвоката тодішнього президента Дональда Трампа, для поширення неправдивих тверджень про президента Джо Байдена під час кампанії, повідомляє New York Times з посиланням на людей, обізнаних у цьому питанні.

Розслідування, розпочате в останні місяці правління Трампа, відокремлене від кримінального розслідування угод Джуліані в Україні, що наразі триває.

Прокуратура з’ясовує, чи намагалися офіційні особи в Україні вплинути на вибори, поширюючи твердження про корупцію у відношенні до Байдена низкою каналів, в тому числі, з використанням Джуліані, повідомляє газета.

Джуліані раніше заперечував, що представляв інтереси українців.

Як повідомляє New York Times, одним з підозрюваних є депутат українського парламенту Андрій Деркач. У вересні Міністерство фінансів США наклало санкції на Деркача за втручання у вибори в США, звинувативши його в тому, що він є російським агентом.

19 травня 2020 року Андрій Деркач оприлюднив аудіозаписи, на яких, за його твердженням, записана розмова колишнього президента України Петра Порошенка з колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом і ексдержсекретарем США Джоном Керрі. Серед інших тем у розмовах людей на плівці згадується і відставка колишнього генпрокурора Віктора Шокіна. У той час його відомство займалося розслідуванням діяльності в Україні компанії Burisma, в якій працював син Байдена Гантер Байден.

На іншому записі людина з голосом, схожим на голос Байдена, стверджує, що умовою для надання 1 мільярда доларів кредитних гарантій Україні є зміна генерального прокурора і уряду.

У тодішньому штабі Джо Байдена відреагували на «плівки Деркача», назвавши їх «повністю відредагованими». У Байдена наголосили, що оприлюднення цих записів – це продовження давньої російської спроби йому нашкодити.

У січні Міністерство фінансів також наклало санкції на сім осіб і чотири організації, які, за твердженнями відомства, були пов’язані з операцією впливу Деркача. Під санкції, зокрема, потрапили депутат Олександр Дубінський, ексдепутат Олександр Онищенко, колишній прокурор Костянтин Кулик, помічники Деркача Антон Симоненко та Дмитро Ковальчук, колишній працівник посольства США в Україні Андрій Теліженко та політолог Петро Журавель. Крім того, Міністерство фінансів США запровадило санкції проти компаній «Ера-Медіа», «Інформаційного агентства Онлі Н’юз», «Скептик» та сайту Nabuleaks.

За даними Reuters, прокуратура США і захист Джуліані не коментували наразі розслідування.

Ділові стосунки Джуліані з українськими олігархами, коли він працював адвокатом Трампа, є предметом окремого розслідування федеральної прокуратури Нью-Йорка. Колишній мер міста раніше називав це розслідування «політичним переслідуванням».

radiosvoboda.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.