Депутати німецького Бундестагу знову обговорюють передання Україні далекобійних ракет Taurus. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що вони «не змінять правила гри».
Про це пише Tagesschau.
На тлі розвалу правлячої коаліції Німеччини у країні триває боротьба за крісло канцлера. Кандидат від «Зелених» Роберт Хабек уже заявив що в разі призначення главою уряду він перегляне рішення нинішнього канцлера Олафа Шольца щодо ракет.
Аналогічну передвиборчу обіцянку раніше зробив іще один кандидат — Фрідріх Мерц від «Християнсько-демократичного союзу» (ХДС). Він звинуватив Шольца у відсутності стратегічного бачення.
Колишній міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер від «Вільної демократичної партії» пов’язував своє звільнення із висуванням пропозиції надати Україні німецькі далекобійні ракети.
Сам Олаф Шольц мотивував відмову від постачання Києву ракет TAURUS загрозою втягування Німеччини у війну. Однопартієць Шольца, чинний міністр оборони Німеччини від Соціал-демократичної партії Борис Пісторіус також заявив, що постачання цих крилатих ракет не змінять ситуацію в Україні.
Відповідаючи на запитання щодо можливих постачань ракет Taurus до України, Пісторіус посилався на «аргументи, які є дійсно актуальними для національної безпеки та для стратегії НАТО», цитує Tagesschau.
Далекобійні ракети для України
Газета New York Times із посиланням на американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії. Згодом про це також написало інформаційне агентство Reuters.
Як пояснили співрозмовники журналістів, дозвіл на застосування ATACMS став відповіддю на рішення росії залучити війська КНДР для війни проти України.
Президент Володимир Зеленський опосередковано підтвердив цю інформацію, зазначивши, що «ракети самі за себе скажуть».
Окрім того, з повідомлення французького видання Le Figaro поширилася інформація, нібито Франція та Велика Британія слідом за США дозволили Україні використовувати свої далекобійні ракети SCALP/Storm Shadow для ударів по території росії. А втім, наразі у матеріалі Le Figaro згадки про це немає.
Ірина Сітнікова. hromadske.ua