Наразі спостерігається загроза низької легітимності влади, вона може бути вибрана меншістю, незалежно від явки, проте питання в тому, що цей вибір може бути критичний і тоді виникне питання повноти легітимності влади, на яку можна покластися у непередбачених ситуаціях, як зараз. Про це заявила  політологиня Олександра Решмеділова в ефірі  телеканалу ZIK.

«По-перше, ми бачимо зараз парад непокори мерів у зв’язку з карантином вихідного дня. По-друге, карантин вихідного дня активно буде зіштовхувати громадян з правоохоронною системою через штрафи і різні пов’язані загрози», – говорить вона.

Проте, на думку Решмеділової, питання в іншому: як можна погрожувати людині штрафом за карантин, якщо ніхто за порушення  у виборчому процесі майже не притягнутий до відповідальності.

«Ми бачили ж порушення у першому турі: «каруселі», «сітки», підкупи. Де ці люди? Невже не вистачило часу не просто зафіксувати порушення, а й притягнути до відповідальності, тим паче це не тільки на прикладі міст, які вчора голосували, а й будуть майбутні другі тури у Дніпрі, Львові та інших», – пояснює експертка.

За словами Решмеділової, тут питання не тільки до влади і її впливу адмінресурсом, а більше до опонентів.

«Бачимо такі зловживання по тому ж Дніпру, де до команди Краснова дуже багато питань», – додає політологиня.

Решмеділова переконана, що в цих питаннях потрібно навести лад, адже незалежно в якому ти становищі  – чи у владі, чи в опозиції – перед законом мають бути всі рівні.

«Інакше люди не будуть довіряти рішенням влади і виконувати ці протоколи. Ми ж бачимо зараз цей партизанський карантинний рух. Думаю, вибори це теж покажуть», – підкреслює експертка.

experts.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.