Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Про що говорили?

Версія Києва

На сайті президента України йдеться, що сторони, зокрема, обговорювали ситуацію на Донбасі та виконання попередніх домовленостей, досягнутих під час саміту у Парижі.

“Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року. Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість”, – йдеться на сайті президента України.

Також, кажуть в Офісі президента, Зеленський і Путін говорили про взаємодію в розмінуванні та розведенні сил і засобів на Донбасі та відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування.

Президент України також порушив питання звільнення українських громадян, яких утримують як на тимчасово окупованих територіях, так і в Росії. Зокрема, Зеленський згадав про звільненя кримського татарина Руслана Сулейманова, в якого за трагічних обставин загинув трирічний син.

Окрім того, кажуть в ОП, президенти обох країн говорили про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі та про закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України.

Версія Москви

На сайті президента Росії натомість виклали дещо іншу версію того, про що говорили Зеленський та Путін.

У публікації Кремля, приміром, взагалі не згадується питання звільнення українців, утримуваних на тимчасово окупованих територіях та в РФ.

Сказано, що “детально обговорені різні аспекти врегулювання внутрішньоукраїнської кризи” і “констатована необхідність підвищення ефективності переговорних зусиль в рамках мінської контактної групи”.

Також, йдеться в повідомленні, Путін охарактеризував постанову про проведення місцевих виборів в Україні (відбудуться 25 жовтня – Ред.) як таку, що “суперечить Мінським угодам і ставить під загрозу врегулювання конфлікту”.

“Окрім того, висловлена серйозна занепокоєність у зв’язку з нещодавніми заявами високопоставлених офіційних осіб України про неприйнятність низки положень “Комплексу заходів” (щодо виконання мінських домовленостей – Ред.) та необхідності його перегляду”.

“Президент Росії окремо зазначив, що ще раз озвучена Володимиром Зеленським під час телефонної розмови позиція про безальтернативність мінських домовленостей має віднайти своє підтвердження в реальних діях київської влади”, – кажуть у Кремлі.

Там додають, що спілкування президентів відбулося за ініціативою української сторони.

bbc.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.