Палата представників США схвалила оборонний бюджет країни на 2025 рік. Утім, продовження лендлізу для України американські парламентарі не підтримали.

Про це заявила посолка України в США Оксана Маркарова.

За її словами, посольство України активно адвокатувало продовження лендлізу, а втім, законопроєкт, затверджений Палатою представників, не містив такого положення.

Водночас цей законопроєкт містить три пункти, які стосуються України:

  • стаття 1303, яка продовжує дію заборони на використання будь-яких коштів на дії, які б могли призвести до визнання суверенітету росії над окупованими регіонами України;
  • стаття 1534, яка доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення центру передового досвіду із підтримки розробки та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру — сприяння співпраці Пентагону з іноземними партнерами, включно з Україною;
  • стаття 6411, згідно з якою директор національної розвідки, держсекретар і міністр фінансів США мають подавати до комітетів Сенату і Палати представників доповідь про фінансування рф актів міжнародного тероризму.

Маркарова також зауважила, що фінансування на потреби програми Ukraine Security Assistance Initiative (USAI) на 2025 фінансовий рік, було передбачено в тогорічному оборонному бюджеті в розмірі 300 млн доларів.

Лендліз для України

Президент США Джо Байден підписав закон про лендліз для України 9 травня 2022 року. Такий документ дає змогу значно прискорити постачання озброєння, транспорту, продовольства та іншої допомоги в оренду чи безоплатно зі США в Україну. Завдяки такій програмі Білому дому не доведеться чекати на спеціальне виділення коштів для цього Конгресом.

Востаннє програму лендлізу використовували під час Другої світової війни. Тоді США постачали союзникам боєприпаси, техніку й іншу необхідну сировину та продовольство для боротьби з нацистською Німеччиною.

Роман Мельник. hromadske.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *