Не зважаючи на «сміттєву кризу», оцінки діяльності Андрія Садового містянами залишаються на високому рівні

Віктор Небоженко: «Гройсман хоче не звіт уряду, а день уряду»

         

18.05.2017
 

 Коли звітуватиме ГРОЙСМАН? Відповіді на це запитання поки немає. Але час «відрапортувати» за минулий рік роботи вже настав. Чому глава Уряду уникає публічного звіту перед українцями, але звітує в кулуарах Ради?

Згідно із законом, Кабмін має затвердити звіт на своєму засіданні та подати його у парламент за 45 днів до річниці свого головування. 14 лютого міністри консолідовано зібралися на засідання, ухвалили та подали документ. «Ми абсолютно чесно 15 лютого, як це передбачав закон, подали звіт про діяльність уряду за 2016 до українського парламенту», - наголосив тоді ГРОЙСМАН.

М’яч зараз на полі парламенту, який має визначитися, коли запрошувати уряд у сесійний зал. Депутати тільки-но повернулись із затяжної відпустки. Але через те, що звіту у сесійному залі так і не було, заяви про відставку лунають вже давно, як в політичних, так і експертних колах.

Підстав для відставки немає, вважає ГРОЙСМАН. «Жодного спеціального голосування (щодо звіту) не потрібно. Верховна Рада може взяти до відома звіт, може не брати. Якщо ВР визнала би цей звіт незадовільним, тоді можна було би порушувати питання про відповідальність Кабінету міністрів», – пояснив ГРОЙСМАН, коментуючи відповідні закиди.

Відставка можлива через ухвалення резолюції недовіри, каже експерт Володимир ФЕСЕНКО. Для голосування з даного питання у Верховній Раді потрібно отримати підтримку 150 парламентарів та мати їх підписи. «Немає навіть ознак, що збирають підписи. Такої кількості голосів немає», – наголосив ФЕСЕНКО. «ГРОЙСМАН обрав тактику повільного проходження звіту», – вважає ФЕСЕНКО.

«Він хоче не звіт уряду, а день уряду» – вважає директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор НЕБОЖЕНКО. У день уряду можуть виступати і прем'єр-міністр, і міністри з хорошими чи поганими доповідями, але вони не отримують парламентської оцінки. Інший варіант – коли він повинен звітувати». «Якщо буде негативна оцінка, то треба щось робити з цим парламентом і змінювати прем'єра».

«Проблема – не в ГРОЙСМАНІ, а в головах податкової та Нацбанку. ГОНТАРЄВА пішла в «затяжну відпустку», а голова податкової досі не призначений. ГРОЙСМАН – лише третя фігура в цій ситуації. Швидше за все, більшість прийме рішення не доводити справу до парламентської оцінки», – пояснив НЕБОЖЕНКО. Говорити наразі про серйозні політичні чи юридичні загрози для уряду ГРОЙСМАНА немає підстав.

Та й сам очільник уряду залишати кабінет зовсім не збирається: затверджено Середньостроковий план уряду до 2020. Вже у 2017 передбачається проведення низки реформ, в тому числі й пенсійної; перезавантаження системи управління органів виконавчої влади, міністерств. «Ми вже маємо на це ресурси, в тому числі європейських партнерів. Я хочу привести в уряд тисячу нових агентів змін», – сказав ГРОЙСМАН.

Тарас Семенюк

short.media

Теги:

 

Комментарии

Имя: 
27 + 30 = ?
Оставить комментарий: 
Відмінити
  Первый Российский Анонимный Народный Кандидат начинает свою работу