Дмитрий Воронков: «Януковича вообще могут просто оправдать»

Андрій Грищенко: «Санкційна політика розвинутих країн негативно впливає на економіку РФ»

         

23.05.2017
 

У статті «Міжнародні економічні санкції як фактор зупинення російської експансії щодо України», що вийшла у журналі «Економіка України» 2017 року №2, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки та економічної дипломатіїАндрій Грищенко досліджує ефективність міжнародних економічних обмежень, застосованих до Російської Федерації, у відповідь на анексію нею Криму та участь у бойових діях проти України на боці сепаратистів.

Експерт вважає, що робити висновки про те, як би поводилася Російська Федерація у відношенні до України без введення антиросійських санкцій, дуже складно. Але, безумовно, санкційна політика розвинутих країн негативно впливає на економіку РФ через зменшення прямих іноземних інвестицій, зниження обсягів торгівлі з ЄС, обмеження доступу до міжнародних фінансових ринків та новітніх технологій, які використовуються у нафтогазовій галузі. При цьому країни, які застосовують санкції, теж зазнають економічних збитків через зменшення експорту до Росії.

«Для України питання антиросійських санкцій є надзвичайно важливим (як і міжнародна фінансова допомога подібна, наприклад, до так званого “плану Маршалла”), оскільки вони знижують потужність російської економіки, тим самим обмежуючи можливості подальшої окупації Росією української території, а також подаючи міжнародному співтовариству чіткий сигнал про те, що ЄС, США та інші розвинуті країни в українсько-російському конфлікті підтримують нашу державу», - резюмує Андрій Грищенко.

Теги:

 
Последнее в категории
 

Комментарии

Имя: 
27 + 30 = ?
Оставить комментарий: 
Відмінити
  Первый Российский Анонимный Народный Кандидат начинает свою работу