Російська Федерація вирішила ввести нові економічні санкції проти України задля дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів, але ці обмеження не спровокують колапс української економіки. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політичний експерт Наталія Білоус.

Аналітик прогнозує введення Росією анонсованих санкцій ще до того, як в Україні офіційно розпочнеться президентська виборча кампанія. На її думку, це свого роду проросійська «страшилка», намагання тримати країну під контролем, аби вона не розслаблялася і відчувала сильного гравця поруч, який завжди може поставити її «на місце».

«Ці нові економічні санкції до певної міри є економічним тиском і прагненням Росії затиснути Україну у свої певні рамки. Я не думаю, що зазначені в проекті санкцій 360 українських підприємств так сильно постраждають через остаточне припинення співпраці з російськими. Безумовно, економічні та фінансові втрати можливі, таких прикладів у світі багато. Однак навряд чи після введення санкцій економіка України зазнає повного краху. Нам слід відкривати нові ринки за кордоном і намагатись представляти свою продукцію для інших країн світу. Тоді можна буде не побоюватися введення економічних санкцій з боку тієї чи іншої країни».

Наталія Білоус також не виключає, що Росія може ввести й інші заборони та обмеження щодо України з наближенням президентських виборів. Для зменшення потенційних шкідливих впливів, експерт радить Києву розширяти контакти із закордонними партнерами.

 «З наближенням виборів, Росія може ввести проти України не лише економічні санкції, а й інші заборони. Це намагання Кремля дестабілізувати ситуацію в Україні. Можливо навіть буде спроба загострення конфлікту на Донбасі. Це типова тактика Росії – розхитати ситуацію напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів та ще більше розхвилювати український народ і владу. Загалом, українці уже звикли до того, що Росія постійно жорстко себе веде й усіх лякає і вже не лише Україна, а і наші західні партнери особливо не вірять у російські «страшилки». Тож я не думаю, що після введення таких санкцій відбудеться щось катастрофічне для української економіки. Нам слід шукати ринки збуту для своїх товарів, співпрацювати з різними країнами світу і тоді негативні наслідки такого економічного тиску Кремля буде нівельовано» — Наталія Білоус,  політичний експерт.

Нагадаємо, 22 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення нових «спеціальних економічних заходів» щодо України. Під обмеження можуть потрапити близько 360 українських підприємств та понад 50 фізичних осіб.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.